Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Rećko przedłużył kontrakt z Avią Świdnik

Mateusz Rećko przedłużył kontrakt z Avią Świdnik

fot. tauron1liga.pl

23-letni Mateusz Rećko, pochodzący z Sokółki, przedłużył kontrakt z Avią Świdnik. Grał w takich klubach jak MOS Wola Warszawa, AZS Częstochowa, Buskowianka Kielce czy BAS Białystok. Do drużyny Polskiego Cukru Avii Świdnik dołączył przed sezonem 2020/2021. W minionym sezonie na parkietach TAURON 1. Ligi zdobył łącznie 405 punktów dla żółto-niebieskich. Pięciokrotnie był wybierany najlepszym graczem meczu.

Zawodnik widzi potencjał i możliwość rozwoju w świdnickim klubie. – Cieszę się że wraz z prezesem doszliśmy do porozumienia i w przyszłym sezonie znów będę bronił barw Avii. Widzę w Świdniku ogromny potencjał na rozwój siatkówki i chciałbym przyłożyć do tego swoją rękę, nie tylko w przyszłym sezonie, ale może także kolejnych latach, miejmy nadzieję że kończąc awansem do PlusLigi. Wierzę że gdy tylko kibice wrócą na halę to grając w „siedmiu” na boisku będzie to możliwe. Miniony sezon mogę uznać za bardzo dobry, mimo że mogliśmy wygrać więcej meczów czy nawet wierzyliśmy, że strefa medalowa jest w naszym zasięgu, to trzeba pamiętać że jako beniaminek przed startem sezonu byliśmy spisywani na straty, a wręcz spadek, ostatecznie zajmując naprawdę satysfakcjonujące szóste miejsce – powiedział Mateusz Rećko. Zadowolenia z pozostania atakującego nie kryje także trener Avii Witold Chwastyniak.  – Mateusz ma za sobą bardzo udany sezon. Był jednym z filarów zespołu. Swoją postawą pokazał że należy do czołowych atakujących tej ligi. Mimo młodego wieku cechuje go duża dojrzałość i opanowanie. Jest to zawodnik bardzo ambitny, pracowity, chcący się rozwijać i dążący do realizacji sportowych celów . Bardzo się cieszę, że zostaje z nami na kolejny sezon – dodał trener Chwastyniak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn

źródło: avia-swidnik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę