Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bieniek o swoim byłym klubie: Wszystko jest na dobrej drodze do powrotu do normalności

Aluron CMC Warta Zawiercie w 12. kolejce PlusLigi zmierzyła się z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Zawiercianie wygrali 3:0. – Mieliśmy mecz pod kontrolą i oby tak dalej. Zagrywka wyglądała naprawdę dobrze. Musimy pracować, żeby ona wyglądała tak cały czas, bo mamy zespół, który ma możliwości zagrywać cały czas na wysokim poziomie – powiedział po spotkaniu w rozmowie z PLS-em Mateusz Bieniek. Środkowy został wybrany MVP niedzielnego starcia.

Bieniek: Mieliśmy mecz pod kontrolą

Aluron CMC Warta Zawiercie wywiązała się z roli faworyta. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego pokonali PGE GiEK Skrę Bełchatów, nie tracąc przy tym nawet seta. Było czuć spokój od zespołu. Bardzo dobrze graliśmy na zagrywce, bardzo dobrze broniliśmy. Skra miała kilka zrywów gdy zaryzykowała na zagrywce, kilka fajnych obron. My byliśmy bardziej regularni, co pozwoliło nam odskakiwać w połowie seta na trzy-cztery punkty. Można powiedzieć, że zawsze bezpiecznie dojechaliśmy do końca seta – skomentował w rozmowie z PLS-em Michał Winiarski. – Mieliśmy mecz pod kontrolą i oby tak dalej. Zagrywka wyglądała naprawdę dobrze. Musimy pracować, żeby ona wyglądała tak cały czas, bo mamy zespół, który ma możliwości zagrywać cały czas na wysokim poziomie – powiedział Mateusz Bieniek.

Bełchatowianom nie można odmówić woli walki, jednak za każdym razem lepsi okazywali się rywale. – Na pewno chcielibyśmy, żeby ten mecz wyglądał tak, jak z Projektem Warszawa, ale taki jest sport. Zespół z Zawiercia grał naprawdę bardzo dobrą siatkówkę. Bardzo dobrze zagrywali. My mieliśmy swoje problemy na wysokich piłkach. Nawet jak dobrze atakowaliśmy, to zespół z Zawiercia podbijał te wszystkie piłki. Brawo dla nich, bo zagrali kawał siatkówki i te trzy punkty, które wywożą z naszego terenu – zasłużyli na to w 100% – powiedział Bartłomiej Lipiński.

Zawiercianie w tym meczu posłali 10 asów. Najwięcej – 4 na swoim koncie zapisał Bartosz Kwolek. – Wiemy jak jest z zagrywką. Czasami mimo tego, że jesteśmy zespołem dobrze zagrywającym, ten element po prostu nam nie leży. W tym meczu wszyscy grali bardzo dobrą, zmienną zagrywkę i przyjmujący Skry mieli dużo problemów. To na pewno ułatwiło nam grę – stwierdził trener Aluron CMC Warty Zawiercie.

Winiarski: Spodziewałem się bardzo ciężkiego spotkania

W niedzielnym meczu nagrodę MVP odebrał Mateusz Bieniek. Środkowy przed obecnym sezonem występował właśnie w Bełchatowie. – Bardzo dobrze wspominam czas w Bełchatowie. To były fajne trzy lata. Zabrakło sukcesów. Wiem, że jest wszystko na dobrej drodze do powrotu do normalności. Trzymam za nich kciuki, żeby było normalnie, bo ten zespół zasługuje, żeby grać o najwyższe cele – przyznał Bieniek.

Obecnie Aluron CMC Warta Zawiercie zajmuje 3. miejsce. PGE GiEK Skra Bełchatów jest na 13. miejscu. Bełchatowianie grają nierówno. W ostatnim czasie wygrali z Projektem i GKS-em, zaś przegrali z Resovią i Ślepskiem. – Myślę, że to jest zespół, który z drużynami mocnymi nie ma nic do stracenia i gra naprawdę dobrze. Tutaj grają zawodnicy, którzy potrafią grać w siatkówkę. To nie jest tak, że byliśmy tutaj pewni zwycięstwa, bo to zwycięstwo trzeba było wydrzeć dobrą grą. Oni mają problem z zespołami teoretycznie słabszymi od nich. Tam gubią punkty. Dlatego spodziewałem się bardzo ciężkiego spotkania. Jestem bardzo zadowolony w kontekście walki o puchar, że dopisujemy kolejne trzy punkty – powiedział o rywalach Winiarski.

źródło: opr. własne, PLS - materiały prasowe