Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Martyna Łazowska: Ciężko było przezwyciężyć rozczarowanie

Martyna Łazowska: Ciężko było przezwyciężyć rozczarowanie

Reprezentacja Polski w trzech setach pokonała Brazylijki i w niedzielę z Amerykankami zagra o 5. miejsce w mistrzostwach świata U-20. W pierwszym i trzecim secie biało-czerwone wygrywały 25:15, zaś w drugim po grze na przewagi 26:24. – Od początku zdawałyśmy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny mecz. Wiedziałyśmy, że aby wygrać z Polską musimy być skoncentrowane podczas całego spotkania, jednak czasami traciłyśmy to skupienie i to jest główny powód przegranej – przyznała po spotkaniu brazylijska libero Leticia Moura.

Polki po porażkach z Włoszkami i Serbkami w kolejnej części mistrzostw nie awansowały do najlepszej czwórki. Jak się okazało, to właśnie reprezentacje Włoch i Serbii powalczą o zwycięstwo w mistrzostwach świata U-20. Podopiecznym trenera Popika pozostała walka o miejsca 5-8. Reprezentantki Polski w sobotę wykonały pierwszy krok do zajęcia 5. lokaty, bowiem pokonały Brazylijki 3:0. W niedzielę w starciu z Amerykankami biało-czerwone bezpośrednio powalczą o 5. miejsce. – Sobotni mecz był bardzo ciężki, Brazylijki nie są łatwym zespołem do grania. Wiedziałyśmy to i dałyśmy z siebie wszystko. Bardzo ciężko było również przezwyciężyć rozczarowanie brakiem awansu do pierwszej czwórki, ale dzięki świetnej pracy całego zespołu i team spirit udało nam się to – podsumowała rozgrywająca Martyna Łazowska.

Poza drugim setem Polki niemal cały czas dyktowały warunki na boisku. Górowały w większości elementów, popełniły również mniej błędów niż rywalki. Najbliższej zwycięstwa reprezentacja Brazylii była w 2. secie, kiedy dzięki skutecznym blokom doprowadziła do walki na przewagi. W kolejnych akcjach Brazylijki popełniły jednak proste błędy i ostatecznie również tę odsłonę przegrały. W niedzielę w meczu o 7. miejsce siatkarki z Brazylii zagrania z Dominikaną. – Od początku zdawałyśmy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny mecz. Wiedziałyśmy, że aby wygrać z Polską musimy być skoncentrowane podczas całego spotkania, jednak czasami traciłyśmy to skupienie i to jest główny powód przegranej. Teraz musimy zacząć myśleć o niedzielnym meczu z Dominikaną – stwierdziła po pojedynku libero Leticia Moura.