Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Martyna Łazowska: Ciężko było przezwyciężyć rozczarowanie

Martyna Łazowska: Ciężko było przezwyciężyć rozczarowanie

Reprezentacja Polski w trzech setach pokonała Brazylijki i w niedzielę z Amerykankami zagra o 5. miejsce w mistrzostwach świata U-20. W pierwszym i trzecim secie biało-czerwone wygrywały 25:15, zaś w drugim po grze na przewagi 26:24. – Od początku zdawałyśmy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny mecz. Wiedziałyśmy, że aby wygrać z Polską musimy być skoncentrowane podczas całego spotkania, jednak czasami traciłyśmy to skupienie i to jest główny powód przegranej – przyznała po spotkaniu brazylijska libero Leticia Moura.

Polki po porażkach z Włoszkami i Serbkami w kolejnej części mistrzostw nie awansowały do najlepszej czwórki. Jak się okazało, to właśnie reprezentacje Włoch i Serbii powalczą o zwycięstwo w mistrzostwach świata U-20. Podopiecznym trenera Popika pozostała walka o miejsca 5-8. Reprezentantki Polski w sobotę wykonały pierwszy krok do zajęcia 5. lokaty, bowiem pokonały Brazylijki 3:0. W niedzielę w starciu z Amerykankami biało-czerwone bezpośrednio powalczą o 5. miejsce. – Sobotni mecz był bardzo ciężki, Brazylijki nie są łatwym zespołem do grania. Wiedziałyśmy to i dałyśmy z siebie wszystko. Bardzo ciężko było również przezwyciężyć rozczarowanie brakiem awansu do pierwszej czwórki, ale dzięki świetnej pracy całego zespołu i team spirit udało nam się to – podsumowała rozgrywająca Martyna Łazowska.

Poza drugim setem Polki niemal cały czas dyktowały warunki na boisku. Górowały w większości elementów, popełniły również mniej błędów niż rywalki. Najbliższej zwycięstwa reprezentacja Brazylii była w 2. secie, kiedy dzięki skutecznym blokom doprowadziła do walki na przewagi. W kolejnych akcjach Brazylijki popełniły jednak proste błędy i ostatecznie również tę odsłonę przegrały. W niedzielę w meczu o 7. miejsce siatkarki z Brazylii zagrania z Dominikaną. – Od początku zdawałyśmy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny mecz. Wiedziałyśmy, że aby wygrać z Polską musimy być skoncentrowane podczas całego spotkania, jednak czasami traciłyśmy to skupienie i to jest główny powód przegranej. Teraz musimy zacząć myśleć o niedzielnym meczu z Dominikaną – stwierdziła po pojedynku libero Leticia Moura.

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.