Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Znamy pierwszą z rozgrywających Pałacu Bydgoszcz

Znamy pierwszą z rozgrywających Pałacu Bydgoszcz

fot. Łukasz Krzywański

Metalkas Pałac Bydgoszcz oficjalnie poinformował o swojej jednej z dwóch rozgrywających na nowy sezon. Do klubu z województwa kujawsko-pomorskiego zawitała Marta Łyczakowska, która w ostatnim sezonie reprezentowała barwy MOYA Radomki Radom. 

MARTA ŁYCZAKOWSKA PIERWSZĄ ROZGRYWAJĄCĄ PAŁACU

W szeregach Pałacu Bydgoszcz tego lata zmieni się około połowa zespołu. O gruntownej przebudowie mówić nie można, bowiem już na ten moment klub ogłosił przedłużenie współpracy z pięcioma zawodniczkami, a także trenerem Martino Volpinim. Najprawdopodobniej jednak do przemeblowania dojdzie na pozycji rozgrywającej, ponieważ z klubem oficjalnie rozstała się Martyna Gorzekiwicz, zasilając szeregi KSG Warszawa. Pod znakiem zapytania natomiast stoi klubowa przyszłość Pauliny Bałdygi.

Tak więc pierwszą oficjalnie ogłoszoną rozgrywającą Pałacu Bydgoszcz na rozgrywki 2024/2025 jest Marta Łyczakowska. W ostatnich rozgrywkach broniła ona barw MOYA Radomki Radom, z którą w ostateczności zajęła 6. miejsce po tym, jak w dwumeczu o 5. miejsce lepszy okazał się ŁKS Commercecon Łódź. Ambicje w radomskim klubie na miniony sezon były znacznie wyższe, niemniej jednak doszło do rozczarowania. Imponować może jej dorobek punktowy jako rozgrywającej, bowiem mówimy o 36 punktach. 18 z nich stanowi atak, 11 blok, a 7 zagrywka.

Łyczakowska jest utytułowaną siatkarką. Na swoim koncie posiada już dwa  wicemistrzostwa Polski, Superpuchar oraz Puchar Polski. W przeszłości występowała przez dwa lata w BKS-ie Bostik ZGO Bielsko-Biała oraz KS DevelopResie Rzeszów. Rok temu z kolei była kreatorką gry Akademii Tarnów. W TAURON Lidze rozegrała dotychczas sześć sezonów. To także zawodniczka, która w 2021 roku zdobyła brązowy medal Letniej Uniwersjady, a w 2014 roku brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetek oraz mistrzostwo Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pałac Bydgoszcz w ostatnim sezonie utrzymał się w TAURON Lidze, zajmując w ostatecznym rozrachunku 11. miejsce. Klub z Bydgoszczy wygrał łącznie pięć spotkań, przegrywając w pozostałych siedemnastu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: Pałac Bydgoszcz - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved