Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marco Fenoglio: Jesteśmy jak wataha wilków

Marco Fenoglio: Jesteśmy jak wataha wilków

Grupa Azoty Chemik Police w starciu z ŁKS-em Commercecon Łódź udowodniła dlaczego jest liderem tabeli. Policzanki po słabszym pierwszym secie wzięły się ostro do pracy i wyraźnie pokazały swoją dominację na boisku. Mecz skończył się dla nich wygraną 3:1, a trener Marco Fenoglio był bardzo zadowolony z występu swojego zespołu.

ZASŁUŻONA WYGRANA

Starcie pomiędzy liderem tabeli a mistrzem kraju otworzył set pełen zaciętej walki. ŁKS Commercecon Łódź wygrał go pomimo tego, że wszystkie statystyki świadczyły na korzyść Chemika. – Mogliśmy wygrać już w pierwszym secie, ale tak się nie stało. Ten mecz z naszej strony stał na bardzo wysokim poziomie. Wynik jest zdecydowanie zasłużony – mówił po meczu trener Grupy Azoty Chemika Police, Marco Fenoglio.

Policzanki oprócz wysokiego poziomu w polu serwisowym grały z bardzo dużą cierpliwością. – Kluczem do wygranej zdecydowanie była nasza cierpliwość. Po porażce z Radomką nie było łatwo od razu przyjechać tutaj i zmierzyć się z tak silnym rywalem. Mierzyliśmy się już finale Super Pucharu i wtedy mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nasz mecz domowy przegraliśmy na własne życzenie, bo wtedy też powinno się to skończyć 3:0 dla nas. Podaliśmy im jednak rękę. Poza pierwszym setem nasza wygrana nigdy nie była zagrożona – dodał.

WATAHA WILKÓW

Dość niespodziewanie policzanki przegrały w poprzedniej kolejce z Moyą Radomką Radom. Do piątkowego meczu podeszły jednak z zupełnie innym nastawieniem. – Bardzo cieszę się z tego w jaki sposób moja drużyna zareagowała na porażkę z Radomką. Powiedziałem już dziewczynom, kiedy zebraliśmy się na środku boiska po meczu że jesteśmy jak wataha wilków i to jest bardzo ważne – podkreślił.

TRZY SKRZYDŁOWE ZAPROCENTUJĄ W PRZYSZŁOŚCI

Marco Fenoglio od początku swojej obecności w Policach bardzo rotuje składem. Kibiców i ekspertów często jednak dziwi sposób. Zapytany o sytuację kiedy na boisku znajdują się trzy przyjmujące trener jednak nie chciał zdradzić dlaczego tak robi. – Ta zmiana przyda się w przyszłości. Najwyraźniej działa źle na przeciwników, bo to my jesteśmy w tabeli na pierwszym miejscu z 4 punktami przewagi. Podczas tych pięciu miesięcy gry w lidze przegraliśmy tylko 9 setów – zakończył Fenoglio.

Policzanki zadomowiły się na szczycie tabeli. W następnej kolejce czeka je teoretycznie mniej wymagające wyzwanie – pojedynek z KGHM #VolleyWrocław. Zostanie rozegrany na hali Orbita w poniedziałek 5 lutego o godzinie 17:00.