Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Niespodzianka w Szczecinie, tie-break dla Radomki

TL: Niespodzianka w Szczecinie, tie-break dla Radomki

Do dużej niespodzianki doszło podczas meczu 16. kolejki TAURON Ligi, który rozgrywany był w Szczecinie. Gospodynie spotkania, siatkarki Chemika Police oraz liderki klasyfikacji przegrały po tie-breaku z zespołem MOYA Radomka Radom.

UDANY POCZĄTEK RADOMKI

Spotkanie zaczęło się od trzypunktowego prowadzenia przyjezdnych, które od razu wykazały się skutecznością w ataku. Umocniły się jeszcze na nim, gdy w aut posłała piłkę Elizabet Inneh-Varga (2:6). Co prawda dystans zmniejszył się do jednego oczka, gdy ten sam błąd popełniła Natalia Murek, ale zaraz Radomka uruchomiła blok. W dodatku po stronie Chemika pojawiło się dotknięcie siatki (8:13). Napędziła się też Murek, która w połowie seta dołożyła asa. Ponadto radomianki kontynuowały czujną grę na siatce (19:11). Emocje wzrosły jednak jeszcze, gdy Murek zaatakowała w antenkę, a policzanki popracowały nad swoją skutecznością. Mimo tego Radomka zdołała w porę przerwać serię rywalek i to ona triumfowała w premierowej odsłonie po udanej akcji Marie Schölzel (25:21).

ZAGRYWKA KLUCZEM DO SUKCESU

Za to w drugiego seta lepiej wszedł Chemik, w którym skutecznością wykazała się Bruna Honorio. Z drugiej strony odpowiedziała jednak Martyna Świrad i już był remis (2:2). Od tej pory zaczęła się walka punkt za punkt, którą przerwał dopiero udany blok zawodniczek z Radomia. Nie na długo, gdyż wyrównanie powróciło po ataku Inneh-Vargi (12:12). Zaraz wśród gospodyń dwoma asami z rzędu popisała się Dominika Pierzchała i to Chemik miał dwa oczka z przodu w połowie seta. Także nie na długo, bo w Radomce przypomniała o sobie Murek (15:15). Nie był to jednak koniec asów policzanek, gdyż następnego dołożyła Inneh-Varga. Po punktowej zagrywce Igi Wasilewskiej Chemik był więc bliski wyrównania stanu w całym meczu (21:17). Udała mu się ta sztuka, a o wygranej w tym secie zdecydował atak Martyny Łukasik (25:20).

POD KONTROLĄ CHEMIKA

Policzanki poszły za ciosem i rozpoczęły kolejną odsłonę od trzypunktowego prowadzenia. Nie zamierzały spuszczać z tonu także później i po ataku Inneh-Vargi powiększyły przewagę do czterech oczek (10:6). Nie był to koniec zdobyczy punktowych Chemika, gdyż asem popisała się Natalia Mędrzyk. Co prawda tym samym odpowiedziała Monika Gałkowska, ale drużyny nadal dzieliło aż pięć oczek (11:16). Szczególnie, że zaraz kolejnego asa po stronie gospodyń zanotowała Łukasik. Emocje wzrosły jednak jeszcze, gdy Radomka popracowała blokiem (16:20). Ostatecznie nie zmienił on sytuacji w tym secie i to Chemik Police triumfował po raz kolejny po ataku Mędrzyk (25:20).

NIEUDANA POGOŃ PRZEDŁUŻYŁA MECZ

Równa gra powróciła wraz z początkiem partii numer cztery. Przerwały ją udane bloki Radomki, które dały jej cenne trzy oczka więcej (8:5). Zaraz jej przewaga powiększyła się o kolejny punkt, gdy asem popisała się Schölzel. Szczególnie, że przyjezdne kontynuowały czujną grę na siatce (14:7). Emocje wzrosły więc dopiero, gdy kolejną punktową zagrywkę dopisała do swojego konta Pierzchała. Za to Wasilewska wykazała się skutecznością w ataku i jeszcze wszystko w tym secie było możliwe (17:19). Pomyłki nie uniknęła za to Schölzel, przez co drużyny dzielił już zaledwie jeden punkt. Radomka w porę się jednak „obudziła” i uruchomiła blok (23:19). Chemik nadal się nie poddawał i po ataku Moniki Fedusio znów zmniejszył dystans. Jego pogoń okazała się jednak nieskuteczna, a o przedłużeniu meczu zdecydował atak Martyny Świrad (25:23).

TIE-BREAK DLA PRZYJEZDNYCH

W tie-breaku nie obyło się bez bloku Radomki, która jako pierwsza wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Nic z niego nie pozostało, gdy tym samym odpowiedział Chemik (4:4). Kolejne przełamanie na rzecz przyjezdnych nastąpiło po atakach Schölzel (9:6). Po kiwce Hilary Johnson były więc na dobrej drodze, aby sięgnąć po wygraną w całym meczu. Wykorzystały swoją szansę i cieszyły się ze zwycięstwa po ataku Gałkowskiej (15:11).

MVP: Monika Gałkowska

Grupa Azoty Chemik Police – MOYA Radomka Radom 2:3
(21:25, 25:20, 25:20, 23:25, 11:15)

Chemik: Łukasik (18), Pierzchała (12), Inneh-Varga (12), Fedusio (4), Kowalewska (2), Korneluk (1), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Mędrzyk (11),  Honorio (8), Sahin (4),  Ding
Radomka: Gałkowska (28), Johnson (20), Świrad (14), Schölzel (11), Murek (7), Gajer (2), Stenzel (libero) oraz Dąbrowska (5), Reiter (1), Nowakowska (1), Rybak-Czyrniańska