Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Biernat: Trzymać jakość w najprostszych elementach

Maciej Biernat: Trzymać jakość w najprostszych elementach

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź pomimo kłopotów w pierwszym secie utrzymały nerwy na wodzy i pokonały 3:1 #VolleyWrocław. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia wrocławianek 9:2, więc w pomeczowych rozmowach trener Maciej Biernat zwracał uwagę na to, że w takich meczach przede wszystkim cierpliwości.

DOBRY START

Nikt podczas konfrontacji Grota Budowlanych Łódź z #VolleyWrocław nie spodziewał się mocnego otwarcia ze strony przyjezdnych. Brak w składzie Julii Szczurowskiej nie onieśmielił podopiecznych Michała Maska. Wrocławianki wykorzystały zbudowaną przewagę. O tym co się stało w pomeczowych rozmowach mówił trener Maciej Biernat. – Gubienie jakości w najprostszych elementach i jakaś niecierpliwość. Zespół z Wrocławia zbudował sobie przewagę. Trzeba podkreślić, że zagrał na ponad 50% skuteczności w ataku. Cały zespół nie popełnił ani jednego błędu w ataku. To jest raczej rzadko spotykane. Brawo dla nich za jakość którą byli w stanie utrzymać na przestrzeni całego seta – wyjaśniał Biernat.

Ze swoim trenerem zgadzała się środkowa i MVP spotkania, Kinga Różyńska. – Dziewczyny z Wrocławia zagrały bardzo dobrego seta i nie popełniły żadnych błędów. Nam się zdarzyło kilka i set wymknął nam się spod kontroli. Dlatego cieszymy się, że następne trzy sety miałyśmy pod pełną kontrolą. Zagrałyśmy tak, jak chciałyśmy – dodała.

CIERPLIWOŚĆ KLUCZEM

Siatkarki z Łodzi później odzyskały odpowiednią kontrolę nad przebiegiem spotkania. – Podczas takiego meczu potrzeba przede wszystkim cierpliwości jak już się poczuje właściwy rytm to i tak trzeba pamiętać, że nie jest możliwe wygranie seta w 15 minut. Trzeba sobie na to zapracować i myśleć na boisku o tym co, z czego wynika. Zwłaszcza, że jesteśmy dobrze przygotowani. Przede wszystkim trzeba wywierać jak największą presję na samych sobie, żeby trzymać jakość w najprostszych elementach – podkreślił trener łódzkiej drużyny.

Grot Budowlani Łódź wybiegną na parkiet Sport Areny już w czwartek, 14 grudnia o godzinie 19:00. Tym razem po drugiej stronie siatki stanie BKS BOSTIK ZGO Bielsko Biała. Tymczasem #VolleyWrocław będzie gościł na hali Orbita ITA TOOLS Stal Mielec. To spotkanie zaplanowano również na czwartek, 14 grudnia o godzinie 17:30.