Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Komplet punktów łodzianek

TL: Komplet punktów łodzianek

Grot Budowlani Łódź podejmowali #VolleyWrocław. Wrocławianki przyjechały osłabione brakiem chorej Julii Szczurowskiej, ale w pierwszym secie pokazały, że potrafią walczyć również bez niej. Później do głosu doszły gospodynie, które już do końca kontrolowały przebieg spotkania.

Miłe złego początki

W mecz świetnie weszły wrocławianki, które przy zagrywce Kingi Stronias zaczęły budować sobie przewagę. W ataku skutecznie grały Anna Bączyńska i Julia Stancelewska, a błędy łodzianek sprawiły, że przegrywały już 2:9. Poderwał je do walki as serwisowy Weroniki Sobiczewskiej, a seria zbić Andrei Mitrović dała im remis (12:12). Wymiana ciosów trwała w najlepsze, ale po punktowej zagrywce Bączyńskiej to #Volley ponownie znalazł się na prowadzeniu (21:19). W końcówce ważne akcje na siatce kończyła Stronias, a blok przypieczętował zwycięstwo przyjezdnych w premierowej odsłonie (25:22).

W pierwszej fazie drugiego seta oba zespoły szły łeb w łeb, lecz dzięki blokowi niewielka przewaga zaczęła zarysowywać się po stronie Budowlanych (7:5). Na zagrywce z dobrej strony pokazała się Mackenzie May, a lepsza skuteczność łodzianek w ataku pozwoliła im powiększyć prowadzenie (12:8). Z akcji na akcję rozkręcała się Bjelica, która dołożyła również punktową zagrywkę, a po drugiej stronie siatki brakowało liderki, która wzięłaby ciężar zdobywania punktów na siebie (18:10). #Volley coraz bardziej się gubił, popełniał proste błędy, a gospodynie parły do wyrównania stanu meczu. Ostatecznie po asie serwisowym Małgorzaty Lisiak rozgromiły rywalki w tej części spotkania (25:12).

Pełna kontrola Budowlanych

W trzeciej odsłonie poszły za ciosem, a udana kontra Bjelicy spowodowała, że zaczęły sobie budować nadwyżkę (8:6). Szczelny blok dołożyła Różyńska, a z akcji na akcję powiększał się dystans dzielący oba zespoły. Swoje w ataku robiła Mitrović, a wrocławianki miały coraz większe problemy ze zdobywaniem punktów (15:10). Asa serwisowego dołożyła Lisiak, dzięki czemu Budowlani kontrolowali wynik. W końcówce dwie punktowe zagrywki dołożyła jeszcze May, a Bjelica atakiem zakończyła trzeciego seta (25:15).

Już na początku czwartej odsłony łodzianki po błędzie rywalek odskoczyły na 5:2. Swoje w ataku robiły Mitrović i Lisiak, a #Volley nie mógł znaleźć rytmu z pierwszego seta (10:6). Budowlani dołożyli szczelny blok, a przyjezdne gubiły się coraz bardziej. Nie potrafiły skończyć akcji przy serwisie Mitrović, a rozpędzone podopieczne trenera Biernata przybliżały się do zwycięstwa (20:13. W końcówce serwisem przeciwniczki pogrążyła Lisiak, a zbicie Bjelicy postawiło kropkę nad „i” w całym spotkaniu (25:14).

MVP: Kinga Różyńska

Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław 3:1
(22:25, 25:12, 25:15, 25:14)

Budowlani: Wilińska (2), Lisiak (11), Sobiczewska (2), Mitrović (19), Różyńska (11), May (21), Łysiak (libero) oraz Łazowska i Bjelica (16)
Volley: Lewandowska (6), Muhlsteinova (1), Stancelewska (7), Bączyńska (13), Ponikowska (3), Stronias (14), Pawłowska (libero) oraz Szady, Gromadowska i Gancarz (3)