Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Łukasz Lubaczewski zostaje we Wrocławiu

fot. eWinner Gwardia Wrocław

Czwarty zespół minionego sezonu TAURON 1. Ligi nabiera rozpędu w kompletowaniu składu, który powalczy o awans do PlusLigi w kolejnej edycji rozgrywek. Trzecim siatkarzem, który oficjalnie przedłużył kontrakt z klubem, jest przyjmujący Łukasz Lubaczewski.

Zespół eWinner Gwardia Wrocław stopniowo odkrywa kolejne karty na sezon 2021/2022, w którym zapowiada walkę o awans do PlusLigi. Pomóc w tym ma przyjmujący Łukasz Lubaczewski, który przez trzy ostatnie lata stanowił trzon drużyny.Siatkarz ten jest wychowankiem wrocławskiego klubu. Poza występami w Gwardii, bronił też barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (2011-2012) oraz Stali Nysa (2016-2018). – Będzie to mój jedenasty sezon w barwach Gwardii Wrocław. Biorąc pod uwagę wzmocnienie składu na każdej z pozycji w tym sezonie, moim celem na nowe rozgrywki będzie indywidualny rozwój siatkarskich umiejętności i walka o miejsce w podstawowej szóstce. Celem jest też osiągnięcie wspólnie z całym zespołem awansu do PlusLigi – zapowiedział Łukasz Lubaczewski.

Przyjmujący w minionym sezonie był podstawowym graczem zespołu. Pięciokrotnie został nagrodzony statuetką MVP. Rozegrał 121 setów, w których zanotował 314 punktów, w tym 18 zagrywką i 31 blokiem. – Łukasz jest naszym wychowankiem, więc cieszymy się, że kontynuuje swoją drogę u nas. Obie strony chcą walczyć o PlusLigę, więc łączy nas wspólny cel. Wielokrotnie udowadniał, że jest mocnym ogniwem klubu. Mamy przekonanie, że posiadanie rodowitego wrocławianina w klubie to duży przywilej. Oddaje on serce dla swojego klubu. To wrocławska tożsamość, która jest dla nas bardzo ważna – podkreślił prezes klubu Łukasz Tobys.

Klub nie ukrywa wysokich aspiracji w sezonie 2021/2022 i otwarcie zapowiada walkę o awans do PlusLigi. W tym celu do zespołu dołączyli gracze doświadczeni na boiskach ekstraklasy – rozgrywający Lukas Tichacek, atakujący Grzegorz Bociek oraz środkowy Bartłomiej Zawalski. Poza Lubaczewskim, we wrocławskiej drużynie póki co oficjalnie kontrakt przedłużyli środkowy Oskar Pieknik oraz libero Krzysztof Kołtowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi

źródło: gwardiawroclaw.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę