Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Chajec: Naszym celem jest miejsce w ósemce

Łukasz Chajec: Naszym celem jest miejsce w ósemce

Olimpia Sulęcin wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 3:1 i zdobyła trzy pierwsze w tym sezonie punkty. Niewiele brakowało, żeby gospodarze doprowadzili do tie-breaka. W czwartym secie mieli przewagę m.in. 14:10 oraz 18:15. Później mogli wygrać w grze na przewagi.

Dwa pierwsze sety były pod naszą kontrolą. Potem przyszedł syndrom trzeciego seta. W moim zespole nastąpiło rozluźnienie. Im zaczęła wychodzić zagrywka, gra blokiem, a my zaczęliśmy popełniać błędy. Czwarta partia to już była walka. My wróciliśmy do gry. Cieszymy się ze zwycięstwa, a szczególnie cieszy zwycięstwo w końcówce – trener Olimpii Łukasz Chajec nie krył po meczu zadowolenia.

Bartosz Zrajkowski, Mateusz Sawerwain, Seweryn Lipiński i Grzegorz Turek – jest to czwórka graczy, którzy w kadrze Olimpii pozostali z ubiegłego sezonu. Resztę stanowią nowi zawodnicy. – Kolejny sezon zaczynamy z 80-procentową nową kadrą. Drużyna została zbudowana na miarę naszych oczekiwań i możliwości. Dołożyliśmy trochę doświadczenia w postaci Łukasza Owczarza i Filipa Frankowskiego. Naszym celem jest miejsce w ósemce – podkreśla trener Olimpii. Frankowski w meczu z Legią zdobył 23 punkty i w tym miał dwa asy.

Łukasz Chajec podkreślił, że trzy punkty były jego drużynie bardzo potrzebne. – Zwycięstwa dodają pewności siebie i budują wiarę w swoje umiejętności. Po prostu cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa – dodał. W pierwszej kolejce Olimpia Sulęcin nie grała. Mecz z PSG KPS-em Siedlce został przełożony. W drugiej podopieczni trenera Łukasza Chajca spotkali się u siebie z Chemeko-System Gwardią Wrocław. – Byłem pod wrażeniem gry wrocławian. Mają oni wysokie, całkiem uzasadnione aspiracje, podobnie jak MKS Będzin. Na pewno TAURON 1. Liga jest bardzo mocna. Praktycznie nikogo nie można lekceważyć. Do każdego spotkania należy podchodzić z należytą koncentracją – mówi trener Olimpii.

Na boiskach zaplecza PlusLigi zobaczymy młodych graczy m.in. srebrnych medalistów ostatnich mistrzostw Europy U20. – Bardzo młodzi zawodnicy zetkną się tutaj z zupełnie inną siatkówką i będą mieli możliwości rozwoju – zakończył Łukasz Chajec.

źródło: tauron1liga.pl