Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM M: Pewne wygrane faworytów

LM M: Pewne wygrane faworytów

W grupach A, B i C Ligi Mistrzów trwa rywalizacja. Wygrane w drugim dniu turnieju odniosły polski drużyny. PGE Skra pewnie pokonała Lindemans Aalst, a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozprawiła się z Fenerbahce Stambuł. W trzech setach zakończyły się także spotkania w grupie B i C. Cucine Lube Civitanova pokonało Tours VB, natomiast Zenit Kazań nie stracił seta w walce z Berlin Recycling Volleys.

Grupa A:

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wywiązali się ze swojej roli faworytów i błyskawicznie pokonali Lindemans Aalst. Spotkanie trwało zaledwie 63 minuty, a wygrana bełchatowian ani przez moment nie była zagrożona, o czym może świadczyć może fakt, że w żadnym z setów belgijski zespół nie był w stanie dobrnąć do granicy 20 oczek. Warte odnotowania jest również to, że w podstawowym składzie wyszedł wyczekiwany Taylor Sander. Więcej o meczu tutaj.

Podopieczni Michała Mieszko Gogola imponowali skutecznością ataku, kończąc 70% swoich akcji. Liderem był Dusan Petković, Serb miał 67% skutecznych ataków i 13 oczek na swoim koncie. Dobre zawody zagrał również Norbert Huber, środkowy mógł pochwalić się 11 punktami, po 10 dołożyli od siebie Taylor Sander oraz Milad Ebadipour. Po stronie Lindemans Aalst żaden z siatkarzy nie mógł pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową, po 9 oczek mieli Jakub Rybicki oraz Matej Smidl.

Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów 0:3
(16:25, 17:25, 16:25)

Lindemans: Lecat (8), D’Heer (1), Van Hoyweghen (1), Van De Voorde (2), Sidl (9), Rybicki (9), Verstraete (libero) oraz Zoppellari, Wiltenburg (2), Van De Velde (4) i Oprins (1)
PGE Skra: Sander (10), Kłos (3), Ebadipour (10), Petković (13), Łomacz, Huber (11), Piechocki 9libero) oraz Filipiak, Mitić, Adamczyk (2) i Sawicki (1)

Również drugi polski zespół nie miał większych problemów z zapisaniem na swoim koncie zwycięstwa. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odprawiła z kwitkiem Fenerbahce Stambuł. Turecki zespół jedynie w premierowej odsłonie nawiązał w miarę wyrównaną walkę, dwie kolejne padły już wyraźnym łupem kędzierzynian. W trzeciej odsłonie już na początku serią zagrywek popisał się Jakub Kochanowski, ustawiając przebieg tej partii.

ZAKSA imponowała właśnie w polu zagrywki. Popsuła 7 swoich serwisów, ale 8 razy punktowała bezpośrednio zza linii 9. metra. To przełożyło się na dobrą grę w bloku. O sile ekipy Nikoli Grbicia świadczyli skrzydłowi. Łukasz Kaczmarek oraz Aleksander Śliwka zdobyli po 10 oczek. Po stronie Fenerbahce po 11 punktów mieli Salvador Oliva oraz Metin Toy.

Fenerbahce Stmabuł – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(21:25, 20:25, 13:25)

Fenerbahce: Kiyak, Vigrass (3), Hoag (9), Batur, Oliva (11), Toy (11), Yesilbudak (libero) oraz Nwachukwu (1), Karatas (libero), Sikar, Kurt (3), Izzet (1)
ZAKSA: Kaczmarek (10), Śliwka (10), Rejno (9), Semeniuk (8), Kochanowski (7), Toniutti (3), Smith, Zatorski (libero) oraz Kluth (4), Staszewski (1), Prokopczuk (1), Zawalski i Banach (libero)

Do niespodzianki nie doszło w grupie B. Tam gospodarze turnieju, Tours VB podejmowali Cucine Lube Civitanova. Pierwszy seta padł wyraźnym łupem włoskiej ekipy. Co prawda kolejne odsłony były bardziej wyrównane, ale w każdej z nich podopieczni Ferdinando de Giorgiego mieli kilka oczek przewagi i tę dowozili już do końca. Tym samym włoska drużyna z Francji wyjedzie z kompletem zwycięstw.

Na korzyść Lube przemawiała wyższa skuteczność ofensywy i Osmany Juantorena. Doświadczony zawodnik w tych trzech setach zdobył aż 21 punktów. W ataku skończył 18 z 26 akcji, do tego miał dwa asy serwisowe oraz jeden blok.

Tours VB – Cucine Lube Civitanova 0:3
(21:25, 23:25, 23:25)

Tours: El Graouzi (11), Santos (10), Wounembaina (10), De Oliveira (7), Coric (3), Udrys (8), Rossard (libero) oraz Bruckert, Ventura i Toledo
Lube: Juantorena (21), Leal (11), Rychlicki (12), Simon (6), De Cecco (1), Anzani (4), Balas (libero) oraz Hadrava (1), Yant, Falaschi, Kovar i Diamantini

Chociaż gospodarze turnieju grupy C od mocnego uderzenia rozpoczęli starcie z Zenitem Kazań (8:5), to wraz z rozwojem seta coraz skuteczniej grali goście z Rosji i to oni wygrali premierową odsłonę. W kolejnych poszli za ciosem i nie pozwolili podopiecznym Cedrica Enarda na zbyt wiele, zamykając mecz w trzech setach.

Ekipa prowadzona przez Władimira Alekno była o wiele bardziej skuteczna, do tego klasycznie już mogła liczyć na swojego bombardiera, Maksima Michajłowa (14). Do tego świetnie spisali się także pozostali skrzydłowi. Earvin Ngapeth miał 13 oczek, a Bartosz Bednorz dołożył 12. Polski siatkarz solidnie przyjmował, z 16 akcji w ataku skończył 9, do tego miał 2 bloki asa serwisowego.

Berlin Recycling Volleys – Zenit Kazań 0:3
(21:25, 19:25, 18:25)

Berlin Recycling Volleys: Brehme (7), Carle (9), Kessel (9), Patch (8), Eder (2), Pujol (1), Zenger (libero) oraz Moraes, Grankin i Kowalski
Zenit Kazań: Wolwicz (6), Wołkow (3), Ngapeth (13), Bednorz (12), Butko (3), Michajłow (14), Krotkow (libero) oraz Golubiew (libero), Surmaczewski, Alekno i Zemczeniok