Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Zwycięstwo Savino, bardzo dobry mecz Magdaleny Stysiak

LM K: Zwycięstwo Savino, bardzo dobry mecz Magdaleny Stysiak

fot. savinodelbenevolley.it

W pierwszym meczu grupy A Ligi Mistrzyń w pojedynku dwóch włoskich zespołów lepsze okazały się siatkarki gospodyń ze Scandicci. Po dwugodzinnym pojedynku wygrały one z ekipą z Arsizio 3:2. Bardzo dobry mecz zagrała polska reprezentantka Magdalena Stysiak. 

W zespole gospodyń Magdalena Stysiak rozegrała cały mecz, zdobywając dla swojej drużyny 25 punktów i będąc najjaśniejszą postacią w swojej ekipie. Polska siatkarka 6 punktów zdobyła bezpośrednio z zagrywki, 2 w bloku i 17 w ataku. W ataku miała ona 38% skuteczność.Mecz lepiej rozpoczęła ekipa Savino, która wygrała pierwszego seta, w drugim lepsze były siatkarki z Arsizio, które rozgromiły swoje rywalki. W trzecim do głosu doszły zawodniczki Savino. Nie mające nic do stracenia zawodniczki Busto rzuciły się do ataków i rozstrzygnęły partię numer cztery na swoją korzyść. O końcowym zwycięstwie jednej z ekip musiała decydować gra na przewagi. Szczęście uśmiechnęło się do Magdaleny Stysiak i jej koleżanek, po zaciętej grze wygrały one wojnę nerwów i mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. Siatkarki Busto lepiej radziły sobie w bloku (14-9). Z kolei w polu zagrywki nie do zatrzymania było Savino (11-6). Gospodynie miały lepszą skuteczność w ataku, lepiej zagrały w przyjęciu, popełniły dużą ilość błędów własnych -36. Dla Busto 17 punktów zdobyła Alexa Lea Gray.

Savino Del Bene Scandicci – Unet e-work Busto Arsizio 3:2
(25:18, 11:25, 25:19, 23:25, 17:15)

Składy zespołów:
Savino: Stysiak (25), Malinov (8), Popović (7), Petrini (13), Lubian (12),Courtney (12), Bosetti (libero) oraz Marković (1), Drewniok (3) i Camera
Busto: Olivotto (2), Gennari (11), Bonelli, Gray (17), Mingardi (16), Stevanović (11), Leonardi (libero) oraz Poulter (3), Escamillla (2), Bulović i  Herrera Blanco (4)

W grupie tej występuje Developres Rzeszów, relację z tego meczu można przeczytać tutaj.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A Ligi Mistrzyń

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved