Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Porażka Developresu Rzeszów na początek zmagań

LM K: Porażka Developresu Rzeszów na początek zmagań

W swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzyń we włoskim Scandicci siatkarki Developresu Rzeszów przegrały z niemiecką drużyną SSC Palmberg Schwerin 1:3. Rzeszowianki udanie rozpoczęły mecz i wygrały pierwszą partię, w trzech kolejnych był tłem dla swoich rywalek. W żadnym z setów nie zdobyły 20 punktów. W kolejnym spotkaniu podopieczne Stephane Antigi zmierzą się z Unet E-work Busto Arsizio.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna SSC Palmberg Schwerin, która od razu wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Niemki popełniły jednak błąd przełożenia, przez co wynik bardzo szybko się wyrównał (3:3). Od tego momentu rozpoczęła się zacięta walka, której nie przerwał nawet as serwisowy Hayley Spelman. Dopiero skuteczny blok siatkarek z Niemiec sprawił, że to one miały na swoim koncie o trzy oczka więcej (11:8). W połowie seta grały więc już coraz pewniej, wobec czego po autowym ataku Kiery Van Ryk strata rzeszowianek powiększyła się do aż pięciu punktów (11:16). Niemek nie ominęły jednak chwile słabości, co sprawiło, że w okolicach końcówki dystans między drużynami uległ zmniejszeniu (19:16). Z czasem siatkarki Palmbergu Schwerin zaczęły popełniać coraz więcej błędów i w końcówce wynik wskazał na remis. O losach tego seta musiała więc decydować dopiero gra na przewagi, z której zwycięsko wyszedł Developres SkyRes Rzeszów (27:25).

Problemy w przyjęciu polskiego zespołu sprawiły, że to znowu Palmberg Schwerin wyszedł jako pierwszy na prowadzenie (2:0). Myliła się jednak w ataku Lina Alsmeier i po chwili wynik był remisowy. Niemki szybko uruchomiły więc swój blok i po punktowej zagrywce to znowu one mogły cieszyć się z wypracowanej przewagi (7:4). Asa serwisowego zanotowała także na swoim koncie Anna Kaczmar i po chwili dystans między drużynami zmniejszył się do zaledwie jednego oczka. Rzeszowianki nie pomagały sobie jednak popełniając błędy własne, co szybko przywróciło znaczną stratę do rywalek (7:11). Dopiero w połowie seta Polki poprawiły jakość swojej gry, gdy skuteczne akcje zanotowała na swoim koncie Alexandra Lazić (12:14). Nieskończone ataki sprawiły jednak, że i tym razem Niemki szybko odbudowały swoją przewagę (17:12). Tym razem okazała się ona wystarczająca i to niemiecki zespół triumfował po błędzie popełnionym przez Aleksandrę Rasińską w ataku (25:18).

Trzeciego seta lepiej rozpoczął niemiecki zespół, który po punktowej zagrywce Gréty Szakmáry wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Co prawda rzeszowianki starały się odrobić straty, ale po asie serwisowym Denise Imoudu to nadal Niemki miały o trzy oczka więcej (12:9). Z czasem Polki zaczęły popełniać błędy, wobec czego po autowym ataku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej dystans między drużynami znacznie się powiększył (11:16). W końcówce rzeszowianki myliły się coraz bardziej, co jedynie pogarszało ich sytuację w tej partii (14:20). Po chwili to więc siatkarki z Niemiec mogły się cieszyć z kolejnego zwycięstwa, o którym przesądziła zepsuta zagrywka Jeleny Blagojević (25:18).

Kolejną partię również lepiej otworzyły siatkarki z Niemiec. Dwa ataki z rzędu posłały jednak w aut, dzięki czemu wynik bardzo szybko wskazał na remis (3:3). Podobnie jak poprzednio siatkarki z Rzeszowa i tym razem nie były w stanie uniknąć błędów własnych i to znowu Palmberg Schwerin miał o dwa oczka więcej. Z czasem błędy Developresu jedynie się mnożyły, przez co w połowie seta jego sytuacja wyglądała już bardzo źle (6:15). W okolicach końcówki asa serwisowego dołożyła jeszcze Gréta Szakmáry, co powiększyło przewagę niemieckiego zespołu do aż dziesięciu punktów (17:7). Co prawda rzeszowiankom udało się jeszcze odrobić część strat, ale ostatecznie to Niemki okazały się górą w całym meczu, który zakończył się punktowym blokiem Palmbergu Schwerin (25:18).

SSC Palmberg Schwerin – Developres SkyRes Rzeszów 3:1
(25:27, 25:18, 25:18, 25:18)

SSC: Szakmary (20), Alsmeier (18), Spelman (20), Barfield (6), Imoudu (6), Ambrosius (1), Pogany (libero) oraz Stoltenborg, Nestler i Agost (2)
Developres: Polańska (2), Van Ryk (5), Blagojević (8),  Kaczmar (3), Efimienko-Młotkowska (8), Lazic (3), Krzos (libero) oraz Grabka, Krajewska, Rasińska (13), Stencel (3) i Findon-Lebleu (1)