Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: Rysice udały się do Turcji po być albo nie być

LM K: Rysice udały się do Turcji po być albo nie być

PGE Rysice Rzeszów udały się do Stambułu na rewanżowe spotkanie z miejscowym VakifBankiem. Stawką jest ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. Zadanie wicemistrzyń Polski nie będzie należeć do łatwych ani nawet średnich. Najzwyczajniej w świecie będzie bardzo trudne. Początek meczu w Turcji 8 lutego, w czwartek o godz. 17:30.

POWAŻNA ZALICZKA

Z Rzeszowa VakifBank Stambuł wyjechał z potężną i poważną zaliczką. Zespół z Turcji wygrał z wicemistrzyniami Polski 3:0, a w setach kolejno do: 25:20, 25:12 i 28:26. Podopieczne Giovanniego Guidettiego były lepsze w każdym elemencie. Najlepiej punktującą była Alexandra Frantti, która w sezonie 2019/2020 reprezentowała barwy ówczesnego Developresu Rzeszów. Amerykańska przyjmująca zanotowała 18 punktów (15 atak, 3 zagrywka) i atakowała ze skutecznością 48%. Z kolei w szeregach rzeszowskiej ekipy 20 oczek (18 atak, 1 blok, 1 zagrywka) na swoje konto zapisała Amanda Coneo.

Brązowe medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Turcji, a także zwyciężczynie ostatnich dwóch edycji Ligi Mistrzyń mają świetną zaliczkę przed rewanżowym pojedynkiem. By awansować do ćwierćfinału rozgrywek, potrzebują zaledwie dwóch wygranych setów. Zdecydowanie inaczej prezentuje się sytuacja podopiecznych Stephane’a Antigi, które by dostać się do najlepszej ósemki muszą wygrać mecz w stosunku 3:0 lub 3:1, a następnie triumfować w złotym secie.

SZYBKI POWRÓT

Rzeszowianki nie zwiesiły głów po przegranej na europejskich parkietach. W ramach 18. kolejki TAURON Ligi wygrały na wyjeździe z Grot Budowlanymi Łódź 3:1. Wybitne wręcz zawody rozegrały Gabriela Orvosova oraz Amanda Coneo, autorki odpowiednio 25 i 23 punktów.  – Mamy ciężki terminarz, ale pracujemy i trenujemy dalej. Trenujemy po to, żeby wygrywać jak najwięcej. Zaraz lecimy do Stambułu, żeby jeszcze powalczyć o tę Ligę Mistrzyń. To też ciężki teren. Później czeka nas jeszcze BKS. Dzieli nas mało punktów, ale my chcemy wygrywać. Chcemy być jak najbardziej skuteczne powiedziała w rozmowie ze Strefą Siatkówki po wygranej w Łodzi Weronika Szlagowska, przyjmująca drużyny ze stolicy Podkarpacia.

Z kolei VakifBank Stambuł bardzo pewnie pokonał Sariyer Belediyesi 3:0. Zespół z Turcji nie pozostawił żadnych złudzeń swojemu rywalowi, triumfując w setach kolejno do: 19, 18 i 15. Nie ma się co oszukiwać, że to właśnie gospodynie nadchodzącej batalii są zarazem jej faworytkami. Czy przypieczętują awans do półfinału? A może to Rysice odwrócą losy rywalizacji?

O tym przekonamy się 8 lutego, w czwartek. Pierwszy gwizdek sędziego rewanżowego spotkania pomiędzy VakifBankiem Stambuł a PGE Rysicami Rzeszów zaplanowano na godzinę 17:30.