Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zła passa jaworznian przerwana w Sulęcinie

I liga M: Zła passa jaworznian przerwana w Sulęcinie

fot. Andrzej Pokuta - tauron1liga.pl

Olimpia Sulęcin wygrała pierwszego seta meczu z MCKiS-em. W drugiej odsłonie gospodarze prowadzili już 23:21, ale po walce na przewagi jaworznianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W dwóch kolejnych goście poszli za ciosem i odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. MCKiS na ligowy triumf czekał od 4 listopada po drodze przegrywając 15 meczów.

Gospodarze zdecydowanie weszli w pojedynek i po asie Grzegorza Turka prowadzili 5:1. Goście szybko doszli do głosu, skutecznie atakował Jakub Grzegolec, a gdy punktową zagrywkę dołożył Jan Siemiątkowski MCKiS złapał kontakt punktowy (6:5). Jaworznianie nie poszli za ciosem, celne zagrania Macieja Kordysza i Turka pozwoliły Olimpii odbudować prowadzenie (10:6). Kolejne akcje były krótkie, obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek. Dystans ponownie topniał, a po asie Pawła Żelińskiego na tablicy wyników pojawił się remis i o czas poprosił trener Kowalski (14:14). W kolejnych akcjach goście zaczęli popełniać błędy i przy stanie 18:16 grę przerwał trener jaworznian. Z czasem Olimpia zaczęła dyktować warunki na boisku, raz za razem skutecznie atakował Turek (22:18). Seta zamknął atak z przechodzącej piłki Mateusza Paszkowskiego.Chociaż pierwsze akcje drugiej odsłony należały do sulęcinian, goście szybko zniwelowali dystans (3:3). MCKiS skuteczne zagrania przeplatał z niewymuszonymi błędami (8:6). Na ataki Grzegolca odpowiadał Turek. Olimpia również nie ustrzegła się pomyłek w polu zagrywki, jednak nadrabiała skutecznością w ataku (15:12). MCKiS nie odpuszczał, atak Macieja Polańskiego i błąd gospodarzy sprawiły, że przewaga stopniała do jednego oczka, a o czas poprosił trener Kowalski. Po przerwie Grzegolec zepsuł zagrywkę (17:15). Końcówka była niezwykle zacięta, a po błędzie Łukasza Zimonia na tablicy wyników pojawił się remis (20:20). Nie brakowało ciekawych wymian, gdy jedną z nich atakiem po bloku skończył Bogdan Jurant, przerwę wykorzystał szkoleniowiec MCKiS-u (23:21). Chociaż po kontrataku Kordysza gospodarze mieli piłki setowe, nie wykorzystali ich (24:22, 24:24). Dwa asy Oskara Wojtaszkiewicza rozstrzygnęły seta.

Otwarcie trzeciej partii było ciekawe, choć niepozbawione błędów. Atak gości opierał się na duecie Grzegolec/Szwed (9:11). W kolejnych akcjach MCKiS powiększał swoją przewagę, gdy przechodzącą piłkę skończył Polański, o czas poprosił trener gospodarzy (11:15). Serię przy zagrywkach Karola Borończyka zakończył dopiero atakiem Kordysz (12:16). Z czasem dystans powiększał się, po serii błędów gospodarzy było już 20:13 dla jaworznian. Dopiero w końcówce Olimpia rzuciła się do odrabiania strat i po błędzie Żelińskiego dystans wynosił już tylko cztery oczka (18:22). Przejście MCKiS-owi pozwolił zrobić Grzegolec (18:23). To również po jego ataku zespół z Jaworzna zdobył 24. punkt (19:24). Skuteczne zagrania Kordysza na siatce przedłużyły jeszcze rywalizację, ale po czasie dla przyjezdnych partię zamknął atakiem Grzegolec.

Od początku czwartego seta trwała zacięta walka. Po asie Turka Olimpia odskoczyła na 9:6. Mimo czasu dla trenera MCKiS-u seria przy zagrywkach atakującego trwała (10:6). Kontrataku nie wykorzystał jednak Zimoń, który nadział się na blok rywali (11:7). W dalszej fazie seta obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z niewymuszonymi błędami (15:11). Po nieudanym odbiciu Turka o czas poprosił trener Kowalski (17:14). Po przerwie dwa asy dołożył Grzegolec i dopiero jego błąd pozwolił Olimpii wyjść z niewygodnego ustawienia (18:16). W kolejnych akcjach punkty padały po błędach, a na tablicy wyników pojawił się remis. Dopiero po czasie dla szkoleniowca Olimpii skutecznie zaatakował Kordysz (20:19). W końcówce inicjatywę przejęli goście. Skutecznie atakował Borończyk. Sulęcinianie do końca starali się walczyć, jednak ostatecznie punkt na wagę zwycięstwa jaworznian zdobył Żeliński.

MVP: Jakub Grzegolec

Olimpia Sulęcin – MCKiS Jaworzno 1:3
(25:11, 24:26, 21:25, 23:25)

Składy zespołów:
Olimpia: Kordysz (10), Paszkowski (8), Turek (24), Maluchnik (2), Siwczyk (9), Zimoń (9), Sas (libero) oraz Sawerwain, Jurant (1), Tomczak (1) i Trojański (2)
MCKiS: Grzegolec (19), Żeliński (10), Bieńkowski (1), Siemiątkowski (2), Polański (9), Gulak (2), Ledwoń (libero) oraz Wojtaszkiewicz (2), Borończyk (9), Szwed (11) i Janicki (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę