Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: ZAKSA bez seta w Siedlcach

I liga M: ZAKSA bez seta w Siedlcach

Trwa dobra passa KPS-u Siedlce, który w sobotnie popołudnie odprawił z kwitkiem ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Podopieczni Mateusza Grabdy najwięcej problemów mieli w premierowej odsłonie, ale ostatecznie nie oddali przeciwnikom żadnej partii.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, ale jako pierwsi do głosu do szli strzelczanie, którzy dzięki blokowi i dobrej grze Filipa Grygla odskoczyli od rywali na trzy oczka. Nie utrzymali jednak przewagi zbyt długo, a po udanej kontrze Przemysława Kupki gospodarze doprowadzili do remisu (8:8). W kolejnych minutach walka toczyła się cios za cios, a na udane zagrania Wiktora Klęka odpowiadał Janusz Górski. Dopiero przy zagrywce Jakuba Strulaka na prowadzenie zaczął wysuwać się KPS. Jednak goście nie dawali za wygraną, a Krzysztof Zapłacki pozwolił im wrócić do gry. Zanosiło się nawet na zaciętą końcówkę. Przyjezdni prowadzili jeszcze 22:21, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Mateusza Grabdy. Udane zagranie na środku Radosława Nowaka i błąd w ataku Zapłackiego przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy (25:23).

W pierwszej fazie drugiej odsłony obie drużyny szły łeb w łeb. Jako pierwsi na większe prowadzenie dzięki blokowi wysunęli się siedlczanie (7:5), ale przy zagrywce Markusa Kosiana ZAKSA nie tylko wróciła do gry, ale także próbowała przejąć inicjatywę na boisku. Jednak obie drużyny grały falami, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Dopiero as serwisowy Jakuba Strulaka dał sygnał do ataku KPS-owi. Dołożył on punkty w bloku, a po udanej kontrze Nowaka zaczął zbliżać się do sukcesu w drugiej odsłonie (21:17). Przyjezdni próbowali odrabiać straty blokiem, w ataku do ich gry próbował włączyć się Grygiel, ale to było za mało. Popsuta zagrywka Zapłackiego przypieczętowała wygraną gospodarzy w tej części spotkania (25:22).

W trzecim secie siedlczanie poszli za ciosem. Przewagę zaczęli budować sobie przy zagrywce Janusza Górskiego, a po udanej kontrze Michała Wójcika wzrosła ona już do sześciu oczek (8:2).  Podopieczni Rolanda Dembończyka próbowali odrabiać straty, ratowali się blokiem, ale zbliżyli się do rywali tylko na 7:10. W kolejnych minutach na boisku dominował KPS. Raz po raz punktował on blokiem, w ataku oczka zdobywał Wójcik, a po dwóch asach serwisowych Szymona Berezy gospodarze kroczyli do sukcesu w całym meczu (19:10). Pojedyncze udane zagrania Ernesta Kaciczaka i Klęka nie poderwały już ZAKSY do walki. W końcówce rządzili na boisku siedlczanie, a duet Patryk Szymański/Jacek Ziemnicki poprowadził ich do wygranej (25:19).

MVP: Patryk Waloch

KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0
(25:23, 25:22, 25:19)

KPS: Bereza (6), Nowak (6), Strulak (6), Wójcik (9), Górski (12), Kupka (14), Waloch (libero) oraz Potera (libero), Pawlun, Kańczok, Truszkowski, Ziemnicki (1) i Szymański (1)
ZAKSA: Szczechowicz (2), Giża, Grygiel (11), Zapłacki (9), Klęk (8), Wóz (6), Pilichowski (libero) oraz Kaciczak (3), Kosian (2), Pogłodziński (libero), Maciejewicz, Biesek (2),