Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wrocławianie kontynuują zwycięski marsz

I liga M: Wrocławianie kontynuują zwycięski marsz

W rozgrywanym awansem meczu 15. kolejki TAURON 1 ligi zespół eWinner Gwardii Wrocław pokonał na wyjeździe ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0. Dla wrocławian było to drugie spotkanie w ciągu trzech dni, lecz mimo tego od początku prezentowali się oni bardzo dobrze. Nie mieli większych problemów w starciu ze strzelczanami, którzy jedynie w pierwszej części drugiego i trzeciego seta zdołali prowadzić wyrównaną walkę z przeciwnikiem.

Wrocławianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, po asie serwisowym Łukasza Lubaczewskiego prowadzili już 3:0. Przy mocnej zagrywce Mateusza Siwickiego strzelczanie zaczęli popełniać błędy, a przyjezdni wykorzystywali kontry i powiększali przewagę (11:4). Siatkarze ZAKSY mieli problem ze skończeniem pierwszej akcji, dzięki czemu podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka utrzymywali dystans punktowy, który po wykorzystaniu przez Siwickiego piłki przechodzącej wynosił już 9 “oczek” (17:8). W końcówce Grzegorz Wójtowicz starał się odrobić część strat za pomocą mocnego serwisu, skuteczne ataki dołożył również Filip Grygiel, jednak to było za mało, by zagrozić wrocławianom (14:22). Przyjezdni ze spokojem rozstrzygnęli seta na swoją korzyść po uderzeniu Damiana Wierzbickiego oraz kiwce z drugiej piłki Mateusza Biernata (25:17).

Podobnie jak w pierwszym secie, również w drugim wrocławianie od początku zaczęli budować przewagę dzięki dobrej postawie w obronie i skutecznych kontrach (4:1). Gospodarze szybko doprowadzili jednak do wyrównania, a dwa asy serwisowe Filipa Grygla pozwoliły im objąć prowadzenie (7:6). Między zespołami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt, dopiero skuteczna kontra Lubaczewskiego i jego pojedynczy blok pozwoliły przyjezdnym odbudować przewagę (13:10). Za sprawą mocnych ataków Wójtowicza i Grygla ZAKSA odrobiła część strat, jednak inicjatywa pozostawała po stronie Gwardii (16:15). W końcówce mocna zagrywka Łukasza Lubaczewskiego pozwoliła jego zespołowi powiększyć dystans, a partię zakończył autowy atak Grygla (25:19).

Trzeci set miał najbardziej wyrównany początek, w zespole z Wrocławia dobrze w ataku spisywali się Siwicki oraz Lubaczewski, a po stronie gospodarzy Grygiel (9:9). Gra była zacięta, siatkarze nie wstrzymywali ręki, zdarzały im się jednak błędy – po autowym ataku Lubaczewskiego ponownie na tablicy wyników widniał remis (14:14). Gwardziści objęli prowadzenie chwilę później po mocnym uderzeniu Lubaczewskiego i sprytnej kiwce Mateusza Frąca (18:15). Przyjezdni nie pozwolili strzelczanom odrobić strat, w końcówce mocna zagrywka Krzysztofa Gibka przyczyniła się do powiększenia przewagi, a mecz zakończył Filip Grygiel serwisem w siatkę (25:18).

ZAKSA Strzelce Opolskie – eWinner Gwardia Wrocław 0:3
(17:25, 19:25, 18:25)

MVP: Łukasz Lubaczewski

ZAKSA: Kosian (6), Zapłacki (4), Wójtowicz (5), Szczechowicz (1), Grygiel (16), Kramczyński (7), Pilichowski (libero) oraz Kłęk (1) i Pogłodziński (libero)
Gwardia: Lubaczewski (12), Siwicki (7), Gibek (7), Wierzbicki (8), Biernat (2), Olczyk (2), Mihułka (libero) oraz Pietruczuk (6), Frąc (4), Szymeczko (1), Malicki i Pieknik