Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Visła zgodnie z planem, Mickiewicz bez szans

I liga M: Visła zgodnie z planem, Mickiewicz bez szans

Trwa dobra passa Visły Bydgoszcz, która nie poniosła ligowej porażki w tym sezonie. Podopieczni Marcina Ogonowskiego w przedostatniej kolejce fazy zasadniczej TAURON 1. Ligi pokonali gładko 3:0 Mickiewicza Kluczbork, zachowując szansę na zajęcie pierwszego miejsca na koniec fazy zasadniczej.

Początek meczu należał do Visły, która po atakach Patryka Strzeżka i Patryka Łaby objęła prowadzenie 4:1. Do walki gości próbował poderwać Dawid Bułkowski, ale to gospodarze dyktowali warunki gry. Na środku zameldował się Mariusz Marcyniak, a po błędzie w ataku Filipa Bieguna kluczborczanie przegrywali już 6:11. Kolejne oczka bydgoszczanie zdobyli przy zagrywce Janusza Gałązki, a pojedyncze udane zagrania nie pozwalały Mickiewiczowi dotrzymać kroku przeciwnikom. Dopiero punktowa zagrywka Jakuba Lewandowskiego zniwelowała część strat przyjezdnych (14:16). Na więcej nie było ich jednak stać. Seria przy zagrywce Łaby ustawiła drugą część tego seta. Goście popełniali sporo błędów, a Visła przybliżała się do sukcesu. Swoje w ataku robił Jan Galabov, a po ataku ze środka Gałązki faworyci triumfowali w premierowej odsłonie 25:18.

W drugim secie podopieczni Marcina Ogonowskiego poszli za ciosem. Między innymi po asie serwisowym Łaby odskoczyli od rywali na trzy oczka (4:1). Ci jednak nie zamierzali się poddawać, a po błędzie w ataku Strzeżka doprowadzili do remisu. Nie byli jednak w stanie przejąć inicjatywy na boisku, bo punktowe serwisy Galabova i Gałązki sprawiły, że na prowadzeniu była Visła (10:7). Przemysław Toma próbował poderwać do walki Mickiewicza, ale po udanej kontrze Łaby gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia (16:12). Kluczborczanie próbowali ratować się blokiem, ale popełniali mnóstwo błędów w polu serwisowym, co ułatwiało zadanie rywalom. W końcówce w ataku punktował jeszcze Filip Frankowski, ale bydgoszczanie nie mieli problemów z wygraniem seta. Ostatecznie po błędzie rywali triumfowali w nim 25:21.

W trzeciej partii gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Dobra postawa Galabova w ataku i polu serwisowym pozwoliła im szybko objąć prowadzenie (7:3). W kolejnych minutach bydgoszczanie dołożyli szczelne bloki oraz punktową zagrywkę Gałązki, przez co sytuacja Mickiewicza robiła się coraz trudniejsza. Po błędzie Dawida Bułkowskiego obie drużyny dzieliło już sześć oczek (12:6). Kluczborczanie nie zamierzali jednak odpuszczać, punktowali blokiem, a przy zagrywce Łukasza Sternika zbliżyli się na 10:14. Na więcej jednak nie było ich stać, a duet Strzeżek/Galabov prowadził Visłę do sukcesu. Udanymi zagraniami próbował odpowiadać Kulik, a po serii błędów bydgoszczan ich przewaga trochę stopniała (21:17). W końcówce jednak na środku nie do zatrzymania był Marcyniak, a punktowa zagrywka Łaby przypieczętowała wygraną gospodarzy (25:19).

MVP: Jan Galabov

Visła Bydgoszcz – Mickiewicz Kluczbork 3:0
(25:18, 25:19)

Visła: Masny, Strzeżek (12), Galabov (16), Łaba (8), Gałązka (8), Marcyniak (11), Bonisławski (libero) oraz
Mickiewicz: Sternik (2), Szmajduch, Bułkowski (8), Biegun (4), Lewandowski (4), Toma (7), Jaskuła (libero) oraz Kulik (6), Durski, Owczarz, Frankowski (3), Szablewski i Łysiak (libero)