Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Świdniczanie bez straty seta z AGH

I liga M: Świdniczanie bez straty seta z AGH

Polski Cukier Avia Świdnik odrabia zaległości spowodowane kwarantanną. W środę świdniczanie podejmowali AZS AGH Kraków. Krakowianie starali się przeciwstawić faworytom tego pojedynku, ale nie zdołali ugrać nawet seta. Avia dosłownie zablokowała rywali, zdobywając w tym elemencie aż 20 punktów, z czego 8 zdobył MVP meczu Łukasz Swodczyk.

Pierwsze akcje meczu należały do gospodarzy, którzy po ataku Mateusza Rećko prowadzili 5:3. Krakowianie głównie przez błędy własne nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Przy stanie 9:6 dla Avii o czas poprosił trener Kubacki. Po przerwie asa dołożył jeszcze Wiktor Nowak (11:6). Świdniczanie nie poszli za ciosem, seria punktowych zagrywek Kamila Dębskiego pozwoliła AGH zniwelować dystans, a grę przerwał tym razem trener Chwastyniak (12:11). Passę rywali zakończył atakiem przez środek Łukasz Swodczyk. Gra wyrównała się. Skuteczny atak Mateusza Jóźwika i as Daniela Grzymały pozwoliły krakowianom wyjść na prowadzenie. W kolejnych akcjach to gospodarze zaczęli popełniać błędy, a gdy Sługocki nie poradził sobie z odbiorem zagrywki Jóźwika AGH odskoczyło na 18:15 i drugi czas wykorzystał Witold Chwastyniak. W dalszej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się błędów, a po serii bloków Avii na tablicy wyników widniał już remis (22:22). Po błędzie Sługockiego AGH miało piłkę setową, ale nie wykorzystało jej. Ostatecznie wynik rozstrzygnął się w grze na przewagi, a ostatnie słowo należało do świdnickiego bloku.

W drugiej partii świdniczanie poszli za ciosem, gdy zablokowany został Jóźwik, o czas poprosił trener Kubacki (6:2). Chociaż gospodarzom zdarzało się popełniać błędy, rywale nie wykorzystywali tego. Skutecznie punktował Karol Rawiak (11:6). Avia dobrze czytała grę rywali, po bloku na Borkowskim Buczka zastąpił Fenoszyn (13:7). AGH odrobiło kilka punktów za sprawą zagrań Grzymały (13:10), ale Avia szybko opanowała sytuację. Po skutecznym ataku Artura Sługockiego było już 17:13 i drugi czas wykorzystał trener Kubacki. Świdniczanie ponownie zaczęli popełniać błędy, przez co w dalszej fazie seta interweniował szkoleniowiec Avii (19:17). Końcówka potoczyła się już pod dyktando gospodarzy, którzy po błędzie Dębskiego w ataku cieszyli się ze zwycięstwa w tej odsłonie.

Również trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze Avii, na początku partii czerwoną kartką ukarany został Macyra (4:1). Goście rzucili się do walki, dobre ataki Dębskiego i błędy rywali pozwoliły im zbliżyć się na jeden punkt (11:10). AGH nie zdołało pójść za ciosem. W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy wzmocnili zagrywkę i dobrze grali blokiem (15:11, 17:12). Mimo kolejnych interwencji trenera Kubackiego jego drużyna nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się rywalom. Do końca to Avia dyktowała warunki, a ostatni punkt padł po udanym ataku Jakuba Guza.

MVP: Łukasz Swodczyk

Polski Cukier Avia Świdnik – AZS AGH Kraków 3:0
(28:26, 25:18, 25:17)

Avia: Boruch (6), Nowak (1), Sługocki (9), Rećko (10), Swodczyk (12), Rawiak (12), Kuś (libero) oraz Guz (1), Walawender i Żywno (2)
AGH: Dębski (10), Grzymała (9), Jóźwik (7), Buczek, Michalak (2), Macyra (5), Czyrek (libero) oraz Janusz (1), Kraut, Fenoszyn, Borkowski (4) i Stąsiek (libero)