Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Spacerek lublinian w starciu z Norwidem

I liga M: Spacerek lublinian w starciu z Norwidem

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa nie będą miło wspominali wyjazdu do Lublina. Podopieczni Piotra Lebiody gładko przegrali tam z miejscową LUK Politechniką 0:3. Dzięki tej wygranej gospodarze utrzymali prowadzenie w tabeli TAURON 1. Ligi.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po błędach rywali w ataku odskoczyli od nich na trzy oczka (6:3). W kolejnych minutach asy serwisowe dołożyli Wojciech Sobala i David Mehić, a Politechnika kontrolowała boiskowe wydarzenia. Paweł Rusin dołożył dwa bloki, a po zbiciu ze środka w wykonaniu Konrada Stajera strata częstochowian wynosiła już dziesięć punktów (4:14). Do walki próbował ich poderwać Paweł Cieślik, ale jego koledzy popełniali mnóstwo błędów, co ułatwiało zadanie przeciwnikom. Im bliżej końca premierowej odsłony, tym faworyci grali swobodniej. Dołożyli jeszcze oczka w bloku, a w końcówce dominowali na boisku. Ostatecznie po zbiciu ze środka Sobali ta część meczu padła ich łupem 25:13.

Na początku drugiego seta przebudzili się podopieczni Piotra Lebiody. Duet Tomasz Kryński/Mikołaj Szewczyk dał im niewielkie prowadzenie (5:3). W ataku zaczął mylić się Mehić, a sytuacja Politechniki robiła się coraz trudniejsza. Po asie serwisowym Łukasza Usowicza Norwid wygrywał już 12:7, ale błyskawicznie stracił całą przewagę. Duża w tym zasługa świetnych serwisów Grzegorza Pająka (12:12). W kolejnych minutach w ataku pomylił się Jan Kopyść, a za sprawą bloku to lublinianie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (17:14). Mogli też liczyć na błędy rywali, a pojedyncze udane zagrania nie poderwały już przyjezdnych do walki. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Szymon Romać, a po błędzie Szewczyka drugi set powędrował na konto gospodarzy (25:21).

W trzeciej odsłonie podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie zamierzali zwalniać tempa. Przy zagrywce Pająka szybko odskoczyli od rywali na cztery oczka (6:2). Jednak przyjezdni nie zamierzali się poddawać, a seria udanych zbić sprawiła, że odrobili część strat (8:10). Dopiero przy zagrywce Rusina gospodarze ponownie zwiększyli swoją przewagę (13:8). Po ich stronie przypomniał o sobie Jakub Ziobrowski, a lublinianie mogli liczyć na dużo darmowych punktów po błędach przeciwników. Pojedyncze udane zagrania Kryńskiego nie odmieniły obrazu gry Norwida. W końcówce Politechnika dołożyła szczelny blok, a Jakub Wachnik zakończył całe spotkanie (25:20).

MVP: Grzegorz Pająk

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:13, 25:21, 25:20)

Politechnika: Pająk (7), Ziobrowski (6), Mehić (11), Rusin (7), Stajer (6), Sobala (9), Majstrović (libero) oraz Durski, Romać (2), Wachnik (1) i Cabaj (libero)
Norwid: Kowalski (1), Usowicz (7), Kogut (10), Szewczyk (6), Mucha (2), Walczak (2), Wasilewski (libero) oraz Kryński (9), Biliński, Kopyść, Franczak, Cieślik (3) i Mordarski (libero)