Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Politechnika wciąż niepokonana u siebie, Avia bez szans

I liga M: Politechnika wciąż niepokonana u siebie, Avia bez szans

fot. tauron1liga.pl

Polski Cukier Avia Świdnik nie postawiła się na wyjeździe Politechnice Lublin. W ramach zmagań TAURON 1. Ligi beniaminek przegrał 0:3, jedynie w trzeciej odsłonie próbując postawić się faworytom.

Początek meczu należał do Politechniki, która po udanej kontrze Pawła Rusina odskoczyła od rywali na trzy oczka (6:3). Jednak skuteczne zagrywki Mateusza Rećko i Wiktora Nowaka pozwoliły Avii wrócić do gry (9:9). Po udanej kontrze i punktowej zagrywce Jakuba wachnika znowu gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (14:11). Świdniczanie trzymali się jeszcze do stanu 14:17, ale blok na Bartłomieju Żywno przybliżał gospodarzy do sukcesu. Dobrymi zagrywkami popisał się jeszcze Szymon Romać, a przewaga Politechniki robiła się coraz większa. W końcówce faworyci kontrolowali boiskowe wydarzenia, a popsuta zagrywka Marcina Kurka zakończyła walkę w premierowej odsłonie (25:18).W pierwszej fazie drugiej odsłony walka toczyła się cios za cios. Dopiero seria błędów Kurka oraz punktowe zagrywki Romacia spowodowały, że Politechnika zyskała dużą przewagę. Swoje w ataku robił Rusin, a Avia miała niewiele do powiedzenia (5:12). Dopiero Żywno poderwał trochę do walki świdniczan, ale popełniali oni stanowczo za dużo błędów. Pojedyncze udane zagrania Artura Sługockiego czy Żywno nie były w stanie odmienić obrazu gry po ich stronie. Im bliżej końca seta, tym dominacja lublinian stawała się coraz wyraźniejsza. Na środku przypomniał o sobie Wojciech Sobala, a Szymon Seliga postawił kropkę nad „i” w drugiej odsłonie (25:15).

W pierwszej części trzeciego seta walka toczyła się cios za cios, ale ponownie jako pierwsi pękli podopieczni Witolda Chwastyniaka. Świetna gra w ataku wachnika dała przewagę gospodarzom. Swobodnie na rozegraniu prezentował się Kamil Durski, a zbicia ze środka Sobali spowodowały, że dystans dzielący oba zespoły wzrósł do pięciu oczek (13:8). Żywno na spółkę z Damianem Boruchem próbowali poderwać do boju Avię, ale Romać z wachnikiem punktowali w kolejnych akcjach dla Politechniki (20:15). Pojawiło się jednak trochę emocji, bo po kontrze Sługockiego i punktowym serwisie Żywno goście zbliżyli się na 23:24, ale Wachnik przypieczętował wygraną gospodarzy (25:23).

MVP: Szymon Romać

LUK Politechnika Lublin – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0
(25:18, 25:15, 25:23)

Składy zespołów:
Politechnika: Durski, Stajer (4), Sobala (7), Wachnik (13), Rusin (11), Romać (18), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Seliga (1)
Avia: Rećko (5), Nowak (1), Guz (3), Obermeler (6), Kurek (2), Swodczyk (1), Kuś (libero) oraz Walawender (1), Boruch (2), Sługocki (3), Żywno (11)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON 1. Ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved