Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Siedlcach, KPS zaskoczył Visłę

I liga M: Podział punktów w Siedlcach, KPS zaskoczył Visłę

fot. tauron1liga.pl

Siatkarze KPS-u Siedlce napsuli sporo krwi faworyzowanej Viśle Bydgoszcz. Podopieczni Mateusza Grabdy doprowadzili do tie-breaka, ale na koniec meczu musieli zadowolić się jednym punktem, a dwa pojechały do Bydgoszczy.

Początek meczu należał do gości, którzy objęli prowadzenie 3:0, ale za sprawą Jakuba Strulaka KPS szybko wrócił do gry (4:4). W kolejnych minutach trwała walka cios za cios. Dopiero przy zagrywce Kamila Gutkowskiego Visła ponownie zaczęła budować sobie przewagę. Po udanej kontrze Janusza Gałązki jej prowadzenie wzrosło do trzech oczek (14:11). Janusz Górski na spółkę z Damianem Doboszem próbowali poderwać do walki siedlczan, ale nie potrafili oni przełamać rywali przy swoim serwisie. Na środku w zespole przyjezdnych dobrze prezentował się Mariusz Marcyniak, a popsute zagrywki KPS-u ułatwiały zadanie rywalom. Po zbiciu Przemysława Kupki gospodarze zbliżyli się jeszcze na 19:21, ale w końcówce na nic więcej nie było ich stać. W kluczowym momencie w ataku pomylił się Górski, a premierowa odsłona pewnie padła łupem podopiecznych Marcina Ogonowskiego (25:20).W drugą odsłonę lepiej weszli gospodarze, którzy po zbiciach Mateusza Kańczoka zaczęli wysforowywać się na prowadzenie. Po dwóch błędach w ataku rywali wygrywali już 10:6. Patryk Strzeżek próbował niwelować straty po stronie gości, ale świetnie w bloku spisywał się Radosław Nowak, dzięki czemu KPS kontrolował boiskowe wydarzenia (16:11). Podopieczni Mateusza Grabdy popełniali mało błędów oraz grali skutecznie w ataku. Visłę do walki próbował poderwać Jewgienij Karpiński, ale tym razem bydgoszczanie nie znaleźli recepty na powrót do gry. Po kontrze Gałązki zbliżyli się jeszcze do przeciwników na 19:23, ale ostatnie słowo należało do siedlczan. Po szczelnym bloku Strulaka triumfowali oni 25:20.

W trzecim secie przebudzili się siatkarze znad Brdy, którzy po serii udanych zagrywek Strzeżka i skutecznej kontrze Gałązki szybko wypracowali sobie znaczącą przewagę (8:3). Po autowym zbiciu Gutkowskiego KPS częściowo odrobił straty (8:11), ale w kolejnych minutach na boisku dzieliła i rządziła Visła. Punktowała ona w bloku, asa serwisowego dołożył Marcyniak, a w ataku bydgoszczanie punktowali zarówno na skrzydłach, jak i na środku (18:10). Pojedyncze udane zbicia Górskiego nie były w stanie odmienić obrazu gry siedleckiej drużyny. Jej trener dokonał kilku zmian, ale również one nie pozwoliły zniwelować choćby części strat. W końcówce w ataku przypomniał o sobie Strzeżek, a udana kontra Jana Galabova postawiła kropkę nad „i” w tej części spotkania (25:15).

Na początku czwartej odsłony przebudził się KPS, który po atakach Dobosza i Kańczoka odskoczył od przeciwników na cztery oczka (8:4). Ci jednak z biegiem czasu zaczęli odrabiać straty, a po szczelnym bloku Marcyniaka doprowadzili do remisu (9:9). W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znaczącej przewagi. Wśród gospodarzy wyróżniał się Górski, a po drugiej stronie siatki punktował Galabov (19:19). Zanosiło się nawet na walkę na przewagi, ale as serwisowy Nowaka przybliżył KPS do tie-breaka. W końcówce Visła zupełnie się pogubiła, a Szymon Bereza przypieczętował zwycięstwo siedlczan w czwartym secie (25:21).

W tie-breaka świetnie weszli przyjezdni, którzy przy zagrywce Marcyniaka wypracowali sobie bezpieczną przewagę (6:1). Dokładali punkty blokiem, a w ataku dobrze spisywał się Galabov. Kiedy asa serwisowego dołożył Strzeżek, wydawało się, że wynik meczu jest rozstrzygnięty (10:3). W końcówce jednak gospodarze zerwali się do walki. W polu serwisowym punktowali Bereza i Górski, a ich koledzy zdobywali oczka blokiem, ale strata siedlczan okazała się zbyt duża. Ostatecznie Visła triumfowała 15:11, wywożąc dwa punkty z Mazowsza.

MVP: Patryk Strzeżek

KPS Siedlce – Visła Bydgoszcz 2:3
(20:25, 25:20, 15:25, 25:21, 11:15)

Składy zespołów:
KPS: Bereza (5), Nowak (10), Strulak (9), Górski (13), Dobosz (13), Kańczok (14), Waloch (libero) oraz Kupka (4), Pawlun (1), Ziemnicki i Szymański (1)
Visła: Masny, Strzeżek (17), Galabov (19), Gutkowski (8), Gałązka (10), Marcyniak (8), Bonisławski (libero) oraz Karpiński (4) i Lipiński

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON 1. Ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę