Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne trzy punkty Visły w starciu z Norwidem

I liga M: Pewne trzy punkty Visły w starciu z Norwidem

Kolejną wygraną w TAURON 1. Lidze zapisali na swoim koncie siatkarze Visły Bydgoszcz. W środowe popołudnie we własnej hali rozprawili się z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Nie pozwolili rywalom zdobyć żadnego seta, nie wypuszczając ich nawet z 20 oczek w żadnej odsłonie.

Początek meczu należał do bydgoszczan, którzy przy zagrywce Mariusza Marcyniaka zaczęli wypracowywać sobie prowadzenie (4:1). Pojedyncze udane zagrania Tomasza Kryńskiego nie były w stanie poderwać gości do walki. Po skutecznej kontrze Patryka Strzeżka powiększała się dominacja Visły (10:6). Chwilę później asa serwisowego dołożył Strzeżek, a Norwidowi brakowało siatkarskich argumentów (14:8). Gospodarze raz po raz dokładali punkty blokiem, a punktową zagrywką popisał się Janusz Gałązka. Im bliżej końca seta, tym częstochowianie spisywali się coraz słabiej. Pojedyncze udane zagrania Mikołaja Szewczyka nie uratowały ich przed wysoką porażką. Ostatecznie po kontrze Jana Galabova ekipa znad Brdy pewnie triumfowała w premierowej odsłonie (25:14).

W pierwszej fazie drugiej partii obie drużyny szły łeb w łeb. Tym razem jako pierwsi do ataku ruszyli częstochowianie, którzy przy zagrywce Jarosława Muchy zaczęli uciekać rywalom. Dwie udane kontry Kryńskiego i Łukasza Usowicza spowodowały, że prowadzili już 10:7. Z przewagi nie cieszyli się zbyt długo, bo bydgoski blok szybko doprowadził do remisu (11:11). W kolejnych minutach Visła korzystała z błędów rywali, a przy serwisie Galabova sama zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Po udanej kontrze Patryka Łaby wygrywała już 16:12. Damian Kogut próbował jeszcze niwelować straty po stronie Norwida, ale w końcówce gra przyjezdnych zupełnie się posypała. Zostali oni zatrzymani przez bydgoski blok. Seria punktów w tym elemencie dała pewną wygraną podopiecznym Marcina Ogonowskiego (25:17).

Tylko przez chwilę w trzecim secie trwała walka cios za cios. Szybko ponownie inicjatywę na boisku zaczęli przejmować siatkarze Visły. Po błędzie w ataku Szewczyka prowadzili już 8:5. W kolejnych minutach dokładali szczelne bloki, a przyjezdnym trochę brakowało pomysłu na grę (11:7). Jedynie Kogut próbował odmienić obraz gry po ich stronie, a to było za mało. Łaba na spółkę ze Strzeżkiem prowadzili bydgoszczan do sukcesu. Oczko zdobyte przez Tomasza Kowalskiego pozwoliło jeszcze Norwidowi zbliżyć się do rywali na 17:20, ale w końcówce warunki gry ponownie dyktowali gospodarze. Strzeżek dołożył asa serwisowego, jego koledzy punkty blokiem, a zbicie Łaby przypieczętowało wygraną gospodarzy w całym meczu (25:19).

MVP: Jan Galabov

Visła Bydgoszcz – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:14, 25:17, 25:19)

Visła: Masny (1), Łaba (9), Marcyniak (6), Gałązka (12), Strzeżek (12), Galabov (15), Bonisławski )libero)
Norwid: Mucha (4), Kogut (11), Kryński (5), Kowalski (1), Usowicz (6), Szewczyk (10), Kopyść (libero) oraz Demcio, Walczak (1), Wasilewski, Biliński, Cieślik (1)