Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga M: Nowi zawodnicy w Będzinie, Wrześni, Kluczborku i Bielsku-Białej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejne wieści transferowe napływają z TAURON 1. Ligi. Na powrót do Mickiewicza Kluczbork zdecydował się Artur Pasiński, będziński kierunek obrał Kacper Gonciarz, natomiast ofertę Krispolu wybrał Wojciech Wachowicz.

Na powrót do Kluczborka zdecydował się Artur Pasiński. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał on w Wifamie Łódź. Następnie trafił do SMS-u PZPS Spała, gdzie szlifował swoje umiejętności. Kolejnymi przystankami w jego karierze były Austria (Posojilnica AICH/DOB) oraz Dania (Ishoj Volley). Przed sezonem 2017/2018 zdecydował się jednak na powrót do Polski. Trafił wówczas do Krispolu Września, z którym wywalczył brązowy medal I ligi.Kolejne dwa sezony spędził w Mickiewiczu Kluczbork. Był jednym z jego filarów, zdobywając w jego barwach łącznie 666 punktów, a w sezonie 2019/2020 został najlepiej zagrywającym zawodnikiem I ligi. Jego dobra postawa zauważona została przez działaczy Czarnych Radom. Stąd też w minionych rozgrywkach przyjmujący zasilił szeregi klubu z Mazowsza. W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze wystąpił w 23 spotkaniach, ale nie był pierwszoplanowym zawodnikiem. Na swoim koncie zapisał 28 punktów, a po roku spędzonym w Radomiu zdecydował się na powrót do Kluczborka.


Z kolei do BBTS-u dołączył Jan Lesiuk. W przeszłości występował on w Łuczniczce Bydgoszcz, Ślepsku Suwałki, Chrobrym Głogów, a miniony sezon spędził w BAS-ie Białystok. Był podstawowym zawodnikiem beniaminka TAURON 1. Ligi. Zdobył dla niego 252 punkty, w tym 17 w polu serwisowym i 37 w bloku. – Janek wywarł na nas pozytywne wrażenie w meczach z naszą drużyną. Pokazał się w nich z dobrej strony. Mamy nadzieję, że w naszym klubie pokaże w pełni swoje umiejętności – powiedział prezes BBTS-u, Mirosław Krysta.

Radości z przenosin do zespołu z Bielska-Białej nie ukrywa sam zawodnik. – Od paru lat nie miałem okazji grać w klubie walczącym o najwyższe cele. Cieszę się, że jest dla mnie miejsce w BBTS-ie, bo to oznacza, że stać mnie na grę na coraz wyższym poziomie ligowym – powiedział Jan Lesiuk, który liczy, że w ekipie z Beskidów stanie się lepszym zawodnikiem. – Jesteśmy w gronie drużyn, które mają wiadomy cel na najbliższy sezon. Domyślam się na jaki poziom trzeba wejść, aby móc walczyć o medale i upragniony awans. Moim celem dalej jest polepszanie swoich cech motorycznych i umiejętności siatkarskich, żeby wspiąć się na wyższy poziom niż w zeszłym sezonie – dodał nowy siatkarz BBTS-u.


Krispol Września poinformował o zakontraktowaniu nowego rozgrywającego. Został nim Wojciech Wachowicz. To 21-letni zawodnik, który w minionym sezonie bronił barw TKS-u Tychy. O miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z doświadczonym Piotrem Lipińskim. Wcześniej do ekipy z Wielkopolski przenieśli się także: Adrian Kopij i Mateusz Łysikowski (przyjmujący), Bartosz Zieliński (libero), Konrad Bączek i Łukasz Rymarski (środkowi) oraz Paweł Cieślik (atakujący).


Kolejne wieści transferowe dochodzą także z MKS-u Będzin. Potwierdziły się spekulacje dotyczące przejścia do spadkowicza z PlusLigi Kacpra Gonciarza. To niespełna 29-letni rozgrywający, który przez swoją dotychczasową karierę podróżował głównie między Czarnymi Radom i Ślepskiem Suwałki. Od nowego sezonu ma prowadzić grę będzińskiego MKS-u.

Zobacz również
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi mężczyzn na sezon 2021/2022

źródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna, Krispol Września - Facebook, Mickiewicz Kluczbork - Facebook, MKS Będzin-Facebook

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę