Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol walczył, ale lublinianie bezlitośni

I liga M: Krispol walczył, ale lublinianie bezlitośni

fot. tauron1liga.pl

Wyrównaną walkę stoczyli będący w strefie spadkowej siatkarze Krispolu Września z wiceliderem LUK Politechniką Lublin. Ostatecznie w końcówkach zaprocentowało doświadczenie i spokój lublinian, którzy wygrali 3:0. Nagrodę MVP otrzymał atakujący LUK Politechniki Szymon Romać.

Po wyrównanym początku jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze po atakach Tomasza Pizuńskiego oraz Szymona Rakowskiego (6:4). Błąd Pawła Rusina powiększył dystans (6:9), jednak chwilę później było już po 9 za sprawą ataku Davida Mehicia oraz asa serwisowego Konrada Stajera. Między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt, ale inicjatywa pozostała po stronie wrześnian, którzy dzięki punktowej zagrywce Mateusza Lindy oraz pomyłce Wojciecha Sobali ponownie zbudowali nieznaczną przewagę (14:12). Lublinianie nie poddawali się i po raz kolejny zdołali wyrównać, gdy błąd popełnił Lina, a asa dołożył Szymon Romać (17:17). Po chwili wyrównanej walki na boisku zaczęli dominować goście, którzy objęli prowadzenie po atakach duetu Mehić – Stajer (20:18). Nie oddali go już do końca seta, którego wygrali za sprawą bloku, a chwilę później ataku Grzegorza Pająka (25:19).Na początku drugiej partii walka ponownie toczyła się punkt za punkt (5:5). Dopiero skuteczne uderzenie, a następnie blok Sobali dały prowadzenie lublinianom (11:9). Na tablicy wyników szybko jednak widniał remis, gdy najpierw mocno zaatakował Robert Brzóstowicz, a później Linda (11:11). Gra była niezmiennie bardzo wyrównana, ale inicjatywę mieli goście, którzy po raz kolejny zbudowali przewagę po zagraniu Romacia i bloku Sobali (18:16). Dwa błędy Romacia z rzędu pozwoliły jeszcze wrześnianom wyrównać (20:20), jednak ostatecznie triumfowali przyjezdni, gdy skutecznie uderzyli Rusin oraz Stajer, a bloki dołożyli Pająk oraz Sobala (25:22).

Blok Brzóstowicza oraz dwa asy serwisowe Lindy dały gospodarzom nieznaczne prowadzenie na początku trzeciej partii (6:3). Lublinianie szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą ataku Romacia i punktowej zagrywki Sobali (7:7). Chwilę później, ponownie dzięki duetowi Romać-Sobala, przyjezdni zbudowali niewielką przewagę (12:10). Nie wystrzegali się jednak błędów, co wykorzystywali przeciwnicy (13:13). Walka była niezwykle zacięta, kolejnego asa zanotował Linda, jednak po stronie LUK Politechniki ręki w ataku nie wstrzymywał Stajer (17:16). Skończona przez niego akcja, w połączeniu z pomyłką Lindy znów dały prowadzenie gościom (19:17). Wrześnianie nie zamierzali się poddać i gdy dwukrotnie udanie zagrał Jakub Czyżowski było już po 20. Ostatecznie triumfowali lublinianie po skutecznym uderzeniu Rusina i bloku Romacia na Pizuńskim (25:22).

MVP: Szymon Romać

Krispol Września – LUK Politechnika Lublin 0:3
(19:25, 22:25, 22:25)

Składy zespołów:
Krispol: Rakowski (6), Brzóstowicz (7), Kalinowski (6), Pizuński (5), Krawiecki, Linda (16), Dzierżyński (libero) oraz Oliveira, Czyżowski (4) i Koliński
Politechnika: Rusin (7), Romać (19), Sobala (12), Pająk (4), Stajer (9), Mehić (7), Majstorović (libero) oraz Goss

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved