Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Mickiewicza, KPS bez seta

I liga M: Komplet punktów Mickiewicza, KPS bez seta

Niemiło wyprawę do Kluczborka będą wspominali siatkarze KPS-u Siedlce, którzy przegrali na wyjeździe z miejscowym Mickiewiczem 0:3. Gospodarze skuteczniej zagrali w końcówkach, dzięki czemu zasłużenie podnieśli z parkietu komplet punktów.

Początek meczu był wyrównany. Drużyny cios za cios grały do stanu 7:7. Dopiero dwa asy serwisowe Łukasza Sternika spowodowały, że inicjatywę na boisku przejął Mickiewicz (10:7). Mateusz Kańczok próbował poderwać do gry KPS, a po bloku Szymona Berezy wrócił on do gry, ale dobra postawa Dawida Bułkowskiego zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym pozwoliła ponownie kluczborczanom na zbudowanie przewagi (18:14). Blok dołożył Jakub Lewandowski, a sytuacja siedlczan robiła się coraz trudniejsza. Próbowali oni jeszcze ratować się blokiem, ale na niewiele się to zdało. Kolejne skuteczne zbicia Bułkowskiego poprowadziły gospodarzy do triumfu w premierowej odsłonie (25:19).

W drugim secie poszli oni za ciosem, a po kontrze Filipa Frankowskiego odskoczyli od przeciwników na dwa oczka. Jednak tych do walki poderwał Janusz Górski, a po asie serwisowym Radosława Nowaka to podopieczni Mateusza Grabdy wysforowali się na prowadzenie (10:8). Nie cieszyli się z niego zbyt długo. Dzięki blokowi Mickiewicz wrócił do gry, a dobra postawa Bułkowskiego pozwoliła mu wrócić na prowadzenie. Po błędzie w ataku Nowaka kluczborczanie wygrywali już 20:17. Mimo że KPS walczył, to nie mógł wrócić do gry. W kluczowych momentach nadziewał się na blok rywali, a kolejne zbicia Bułkowskiego przypieczętowały wygraną gospodarzy (25:20).

W trzeciej odsłonie podopieczni Mariusza Łysiaka poszli za ciosem. Po czapie Przemysława Tomy prowadzili już 5:1, ale Przemysław Kupka pozwolił siedlczanom wrócić do gry. W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami, ale przy zagrywce Łukasza Owczarza Mickiewicz ponownie zaczął budować sobie przewagę (11:7). W ataku zaczął punktować Frankowski, ale odpowiadał mu Górski. Dopiero błędne zbicie Damiana Dobosza powiększyło dystans między oboma zespołami do czterech oczek (17:13). Przyjezdni nie zamierzali się poddawać, a ich szczelny blok w połączeniu z udaną kontrą Dobosza dał im nadzieję na przedłużenie meczu (21:22), lecz w końcówce zabrakło im skuteczności. Ostatecznie Owczarz przypieczętował zwycięstwo ekipy z Opolszczyzny (25:22).

MVP: Filip Frankowski

Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 3:0
(25:19, 25:20, 25:22)

Mickiewicz: Frankowski (15), Lewandowski (7), Bułkowski (18), Sternik (4), Owczarz (7), Toma (6), Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero), Kulik i Szablewski
KPS: Górski (9), Nowak (6), Wójcik (1), Bereza (4), Szymański (2), Kańczok (6) Waloch (libero) oraz Dobosz (8), Kupka (4), Strulak (1) i Pawlun