Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów KPS-u

I liga M: Komplet punktów KPS-u

Jako pierwsi w 21. kolejce na boisko wybiegli siatkarze AZS-u AGH Kraków i KPS-u Siedlce. Spotkanie było bardzo nierówne. Ostatecznie po czterech setach po trzy punkty sięgnęli siatkarze z Siedlec, a statuetkę MVP odebrał Michał Wójcik.

Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy, po asie Michała Wójcika KPS prowadził 4:1, a o czas poprosił trener Kubacki. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Akcje były krótkie, zwykle kończyły się w pierwszym uderzeniu (6:10). Obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Mimo starań Daniela Grzymały i Mateusza Jóźwika dystans utrzymywał się (13:15). Siatkarze nie ustrzegli się również błędów w polu zagrywki (16:19). Trener Kubacki rotował składem, jednak wciąż na prowadzeniu pozostawali goście. Skutecznie punktował Przemysław Kupka. Gdy zablokowany został Jóźwik drugi raz zainterweniował szkoleniowiec gospodarzy (18:21). Po ataku z przechodzącej piłki Jakuba Strulaka KPS miał serię piłek setowych (20:24). AGH obronili dwie z nich, jednak ostatnie słowo należało do siedleckiego bloku.

Otwarcie seta numer dwa toczyło się punkt za punkt. Dopiero błąd Jóźwika i blok KPS-u pozwoliły siedlczanom wyjść na prowadzenie 7:5. Krakowianie szybko odrobili straty i stopniowo zaczęli przejmować inicjatywę. Po asie Kamila Dębskiego dystans wzrósł do trzech oczek, a o czas poprosił trener Grabda (12:9). Serię krakowian zakończył dopiero błąd zagrywającego (14:11). Krakowianie utrzymywali skuteczność na siatce. Przy stanie 18:13 w szeregach KPS-u nastąpiła podwójna zmiana, na boisko weszli Pawlun i Kańczok. Siedlczan do walki starał się poderwać Janusz Górski. Krakowianie grali konsekwentnie, rywale nie potrafili zniwelować strat. Skuteczny atak Grzymały i zagrywka w siatkę Patryka Szymańskiego dały ostatnie punkty AGH.

Początek trzeciej odsłony ponownie był wyrównany, obie drużyny nie ustrzegły się błędów (9:10). Po dwóch asach Wójcika o czas poprosił trener Kubacki (10:13). Po czasie błąd w rozegraniu popełnił Buczek, a dopiero w kolejnej akcji siedlecki przyjmujący posłał piłkę w aut. W dalszej fazie seta to KPS dyktował warunki. Po efektownym bloku Kupki na Jóźwiku zawodnik ten został zmieniony przez Borkowskiego. Udany kontratak Górskiego dał osiemnasty punkt KPS-owi, a drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec AGH (12:18). Seria przy zagrywkach Strulaka trwała. Niemoc AGH przerwał dopiero atak Jakuba Macyry (13:22). Jedne z ostatnich akcji upływały pod znakiem zepsutych zagrywek (14:23, 15:24). Punkt na wagę zwycięstwa KPS-u w tej odsłonie padł po mocnym ataku Kupki.

W czwartej partii siedlczanie poszli za ciosem, po asie Kupki pierwszą przerwę wykorzystał trener Kubacki (3:7). W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Siedlczanie celnie atakowali, nie wstrzymywali również ręki w polu zagrywki (5:9). Goście dyktowali warunki na boisku. Po błędzie Grzymały drugi raz w tym secie o czas poprosił krakowski szkoleniowiec (8:13). Krakowianie nie odpuszczali, gdy z przyjęciem zagrywki Dębskiego nie poradził sobie Górski o czas poprosił trener Grabda (11:13). AGH zaczęło niwelować dystans, dobrze atakował Grzymała. Obie drużyny psuły zagrywki (14:17). As Górskiego i skuteczne zagranie na siatce Nowaka pozwoliły KPS-owi ponownie powiększyć dystans (14:19). Chociaż nie brakowało przedłużonych wymian, krakowianie wciąż mieli problem by przełamać rywali. Gdy zagrywkę zepsuł Dębski goście mieli piłki meczowe. W kolejnej akcji Borkowski źle przyjął zagrywkę Jacka Ziemnickiego, a punkt na wagę zwycięstwa padł po ataku z przechodzącej piłki Kupki.

MVP: Michał Wójcik

AZS AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3
(22:25, 25:19, 15:25, 19:25)

AGH: Dębski (14), Grzymała (16), Jóźwik (6), Buczek (1), Michalak (1), Macyra (10), Czyrek (libero) oraz Kraut (3), Fenoszyn (1), Borkowski (1), Śnieżek i Piwowarczyk (3)
KPS: Nowak (9), Strulak (10), Kupka (17), Górski (15), Wójcik (12), Bereza (1), Waloch (libero) oraz Kańczok (1), Pawlun i Ziemnicki