Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Avii w Krakowie

I liga M: Komplet punktów Avii w Krakowie

fot. Polski Cukier Avia Świdnik

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Polski Cukier Avia Świdnik pokonała w Krakowie w ramach 23. kolejki TAURON 1. Ligi miejscową AGH AZS. Gospodarze zerwali się do walki w trzeciej odsłonie, ale ostatecznie przegrali 1:3.

Początek meczu należał do krakowian, którzy po zbiciu Daniela Grzymały objęli prowadzenie (4:2). Świdniczanie szybko starali się odrobić stratę, ale popełniali trochę błędów, a z drugiej strony dobrze prezentował się Jakub Macyra. Dopiero blok sprawił, że na tablicy pojawił się remis (11:11). W kolejnych minutach podopieczni Witolda Chwastyniaka coraz lepiej radzili sobie w bloku. Udaną kontrę dołożył Karol Rawiak, a po błędzie w ataku Karola Borkowskiego wydawało się, że Avia pewnie zmierza do sukcesu (19:14). Przy zagrywce Konrada Buczka gospodarze odrobili jednak większość strat. Później było jeszcze 20:21, ale ich pomyłki w ataku i na zagrywce sprawiły, że coraz bliżej wygranej byli przyjezdni. Po błędzie Mateusza Śnieżka Avia triumfowała 25:22.W pierwszej fazie drugiej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, udane akcje przeplatając błędami na zagrywce i w ataku. Dopiero as serwisowy Jakuba Krauta dał niewielką przewagę AGH (9:7). Podopieczni Andrzeja Kubackiego starali się ją utrzymać, ale ich błędy w ataku doprowadziły do wyrównania. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy po zbiciach Rawiaka i Rafała Obermlera objęli prowadzenie (18:16). Mateusz Śnieżek pozwolił krakowianom wrócić do gry, ale as serwisowy Wiktora Nowaka i dobra gra przyjezdnych w bloku zdawały się przechylać szalę zwycięstwa na ich stronę (23:19). Po pomyłce w ataku Mateusza Rećko gospodarze zbliżyli się jeszcze na 22:23, ale blok Łukasza Swodczyka postawił kropkę nad „i” w tej części meczu (25:22).

Podopieczni Witolda Chwastyniaka za ciosem poszli w trzeciej partii. Blok Obermelera, a następnie zbicie Rećko pozwoliły im wysforować się na prowadzenie (10:7). Nie byli go w stanie jednak utrzymać. Borkowski na spółkę z Krautem pozwolili AGH wrócić do gry. Wówczas Avia kompletnie stanęła, a przy zagrywce Krauta to krakowianie zaczęli dyktować warunki gry (17:12). Pojedyncze udane zagrania Bartłomieja Żywno nie poderwały już przyjezdnych do walki. W końcówce dzielili i rządzili gospodarze. W ataku niezawodny był Kraut, a Śnieżek przypieczętował ich sukces w tej części spotkania (25:19).

W początkowej fazie czwartego seta obie drużyny walczyły cios za cios. Na udane zagrania Krauta odpowiadał Rećko, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero blok na Śnieżku dał niewielką przewagę beniaminkowi (12:10). Kolejne jego skuteczne czapy oraz pomyłka w ataku Krauta spowodowały, że sytuacja krakowian robiła się coraz trudniejsza (11:16). Przy zagrywce Buczka próbowali jeszcze coś wskórać, ale Rećko prowadził przyjezdnych do wygranej. W końcówce w ataku pomylił się jeszcze Kraut, a goście kontrolowali boiskowe wydarzenia. Krakowianie nie znaleźli już sposobu na to, aby wrócić do gry, a punktowa zagrywka Swodczyka przypieczętowała zwycięstwo świdniczan (25:17).

MVP: Wiktor Nowak

AGH AZS Kraków – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3
(22:25, 22:25, 25:19, 17:25)

Składy zespołów:
AGH: Buczek (3), Grzymała (7), Macyra (7), Piwowaczyk (4), Jóźwik (1), Borkowski (17), Stąsiek (libero) oraz Fenoszyn, Śnieżek (9), Janusz, Dębski, Czyrek (libero) i Kraut (10)
Avia: Nowak (5), Swodczyk (11), Obermeler (11), Guz (6), Rawiak (14), Rećko (17) i Kuś (libero) oraz Żywno (3) i Walawender (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved