Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejny z rzędu komplet punktów Norwida

I liga M: Kolejny z rzędu komplet punktów Norwida

Exact Systes Norwid Częstochowa wygrał kolejny mecz z rzędu. Tym razem częstochowianie we własnej hali w pokonanym polu zostawili KPS Siedlce. Pierwsze dwa sety gospodarze wygrywali do 17, zaś w ostatnim triumfowali 25:19. MVP po raz kolejny wybrany został przyjmujący Damian Kogut.

W mecz lepiej weszli goście, którzy po zablokowaniu ataku Damiana Koguta prowadzili 3:1. Siedlczanie często popełniali błędy, szczególnie w polu zagrywki, co pomogło Norwidowi szybko wyrównać. Dobra gra blokiem częstochowian dała im prowadzenie 9:6. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się, a gdy zatrzymany został atak Mateusza Kańczoka, o czas poprosił trener Grabda (11:7). Gospodarze górowali na siatce, a w dalszej fazie seta dołożyli celną zagrywkę. Po asie Jarosława Muchy było już 17:11 i drugi raz zawodników do siebie przywołał szkoleniowiec gości. Pojedyncze ataki Mateusza Kańczoka i Patryka Szymańskiego na niewiele się zdały. Dwa błędy KPS-u – najpierw w polu zagrywki, a następnie w ataku dały ostatnie punkty Norwidowi.

Początek drugiego seta to wyrównana walka. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami i żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na prowadzenie (11:11). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Na skuteczne ataki Damiana Koguta i Tomasza Kryńskiego odpowiadali Janusz Górski i Michał Wójcik (17:16). Dopiero przy zagrywkach Tomasza Kowalskiego gospodarze zaczęli budować przewagę, gdy przechodzącą piłkę skończył Kogut, czas wykorzystał trener Grabda (19:16). Serię rywali KPS przerwał blokiem (20:17). Siedlczanie nie zdołali pójść za ciosem, mimo kolejnej przerwy i roszad w składzie goście byli tylko tłem dla pewnie punktujących rywali. Po asie Koguta Norwid miał piłki setowe, a partię zakończył atak Kryńskiego.

KPS z nową energią wszedł w kolejną odsłonę, na nowo rozgorzała zacięta wymiana ataków (4:4). Nie brakowało przedłużonych wymian, a gdy jedną z nich atakiem skończył Górski, KPS prowadził 9:7. Siedlczanie nie zdołali jednak utrzymać tego prowadzenia i po błędzie Nowaka na tablicy wyników widniał remis (9:9). W kolejnych akcjach trwała gra na styku. Dopiero dobra postawa na siatce Górskiego pozwoliła KPS-owi odskoczyć na 14:12. Siedlczanie nie wykorzystali sytuacji i po ich błędach Norwid szybko doprowadził do remisu (14:14). W kolejnych akcjach inicjatywa należała do gospodarzy, gdy zatrzymany został atak Dobosza częstochowianie prowadzili 18:16, a o czas poprosił Mateusz Grabda. Po przerwie KPS popełnił kolejny błąd a w następnej akcji asa dołożył Kamil Franczak (20:16). Końcówka toczyła się pod dyktando gospodarzy, natomiast atak Mikołaja Szewczyka dał serię piłek meczowych. Również przyjmujący gasząc przechodzącą piłkę zamknął spotkanie.

MVP: Damian Kogut

Exact Systems Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:0
(25:17, 25:17, 25:19)

Norwid: Kryński (13), Kowalski (3), Mucha (6), Kogut (15), Cieślik (6), Szewczyk (7), Wasilewski (libero) oraz Biliński, Demcio, Walczak, Franczak (1) i Kopyść
KPS: Nowak (3), Kańczok (8), Górski (12), Szymański (3), Wójcik (6), Bereza, Waloch (libero) oraz Kupka (6), Pawlun, Dobosz (2) i Strulak