Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kluczborczanie wciąż na fali

I liga M: Kluczborczanie wciąż na fali

Nie udał się świdniczanom wyjazdowy mecz 12. kolejki I ligi mężczyzn. Polski Cukier Avia Świdnik uległa Mickiewiczowi Kluczbork 1:3. Po raz drugi z rzędu MVP w kluczborskim zespole został Dawid Bułkowski. Dla kluczborczan było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Od początku meczu toczyła się walka punkt za punkt. Dobra postawa Damiana Borucha na siatce pozwoliła Avii odskoczyć na 10:7. Nie brakowało przedłużonych wymian, coraz pewniej punktował Bartłomiej Żywno. Gdy Frankowski nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Karola Rawiaka, pierwszy czas wykorzystał trener Łysiak (11:14). Gościom zdarzało się popełniać błędy, ale długo utrzymywali się na prowadzeniu. Dopiero przy zagrywkach Łukasza Owczarza Mickiewicz zaczął odrabiać straty, a po błędzie w przyjęciu Kurka o przerwę poprosił trener Chwastyniak (16:17). Niemoc Avii przerwał dopiero zagraniem przez środek Boruch (17:18). W kolejnych akcjach trwała niepozbawiona błędów gra na styku. Dobra postawa na siatce Dawida Bułkowskiego pozwoliła kluczborczanom obronić dwie piłki setowe (24:24). Po czasie dla trenera Chwastyniaka skutecznie zaatakował Żywno i przyjezdni ponownie mieli szansę na zakończenie seta. Walka na przewagi była jednak długa i zacięta, a ostatecznie po asie serwisowym Łukasza Sternika ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Otwarcie drugiej partii należało do gości, po skutecznym ataku Rawiaka było 8:5 dla Avii. Ze zmiennym szczęściem punktował Marcin Kurek. Coraz pewniej atakował Łukasz Owczarz, a Mickiewicz złapał kontakt punktowy z rywalem (12:13). Dopiero as Sternika pozwolił doprowadzić do remisu (15:15). W kolejnych akcjach toczyła się gra na styku, obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały z prostymi błędami (19:19). Gdy ataku nie skończył Owczarz, o czas poprosił trener Łysiak (19:21). Po przerwie przechodzącą piłkę skończył Wiktor Nowak, a szkoleniowiec gospodarzy zaordynował podwójną zmianę. Serię przy zagrywkach Żywno dopiero po drugiej przerwie dla Mickiewicza zakończył błąd atakującego (20:23). Ostatnie punkty dla Avii padły po pomyłkach gospodarzy.

Lepiej w trzecią odsłonę weszli kluczborczanie, którzy po autowym ataku Borucha prowadzili 6:3. Świdniczanie popełniali sporo błędów, mieli problemy ze skończeniem ataku, dlatego przy stanie 10:6 o czas poprosił trener Chwastyniak. W dalszej fazie seta czerwoną kartką ukarano środkowego przyjezdnych (13:8). Sternik swobodnie gubił blok rywali. Gdy atak na czystej siatce skończył Owczarz drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec gości. Po czasie Witold Chwastyniak zaordynował poczwórną zmianę (na boisko weszli Rećko, Walawender, Sługocki i Swodczyk), a asa zaserwował Filip Frankowski (16:8). Wciąż goście nie potrafili przełamać rywali, w końcówce serią mocnych zagrań popisał się Bułkowski (21:11). Po asie Jakuba Lewandowskiego gospodarze mieli serię piłek setowych, a blok na Rećko zamknął seta.

W czwartej partii gospodarze poszli za ciosem, po bloku na Żywno mieli trzy punkty przewagi (7:4). Trener Chwastyniak rotował składem, w krótkim czasie wykorzystał obie przerwy (11:6). Kluczborczanie zaczęli popełniać błędy, a dystans topniał. Gdy Bułkowski zaatakował w antenkę o czas poprosił trener Łysiak (12:10). W kolejnej akcji skutecznie zapunktował Artur Sługocki, jednak goście nie zdołali pójść za ciosem i po nieudanym ataku Swodczyka dystans ponownie wynosił trzy punkty (14:11). Mickiewicz zaliczył efektowną serię przy zagrywkach Owczarza, a przerwał ją dopiero atak po prostej Sługockiego (18:13). Mickiewicz narzucał presję zagrywką, dobrze czytał grę rywali. Goście z trudem przebijali się przez kluczborski blok (22:17). Autowa zagrywka Rawiaka dała serię piłek meczowych Mickiewiczowi (24:19). Chociaż pierwszej z nich gospodarze nie wykorzystali, to w kolejnej akcji pomylił się Swodczyk.

MVP: Dawid Bułkowski

Mickiewicz Kluczbork – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1
(36:34, 21:25, 25:12, 25:20)

Mickiewicz: Frankowski (10), Lewandowski (9), Bułkowski (17), Toma (8), Owczarz (17), Sternik (7), Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero), Szmajduch, Szablewski i Kulik
Avia: Boruch (13), Nowak (4), Kurek (2), Obermeler (5), Żywno (15), Rawiak (12), Guz (libero) oraz Machowicz, Walawender, Sługocki (3), Rećko (5), Swodczyk (4) i Kuś (libero)