Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardziści lepsi od Avii

I liga M: Gwardziści lepsi od Avii

fot. Sebastian Borowski - tauron1liga.pl

Jedne z czołowych drużyn I ligi mężczyzn – eWinner Gwardia Wrocław i Polski Cukier Avia Świdnik mierzyły się w piątek w hali Orbita. Po ciekawym i zaciętym meczu wrocławianie dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty. Dla świdniczan była to pierwsza porażka bez zdobycia punktu. MVP po raz czwarty z rzędu został wybrany Damian Wierzbicki.

W spotkanie lepiej weszli goście. Wrocławianie mieli problem ze skończeniem ataku, po pojedynczym bloku na Gibku Avia prowadziła 7:4. Gospodarze niedokładnie przyjmowali, co przenosiło się na ich postawie na siatce.

Po ataku z przechodzącej piłki Damiana Borucha o czas poprosił Krzysztof Janczak (6:10). Interwencja szkoleniowca nie pomogła, gospodarze wciąż z trudem wyprowadzali ataki, świdniczanie dobrze czytali grę rywali (8:13). Przy stanie 11:16 trener Janczak zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszli Malicki i Frąc. Wciąż na boisku górowali przyjezdni. Kolejne roszady w składzie Gwardii nie zmieniały sytuacji, nie do zatrzymania był Karol Rawiak. Kolejne problemy zespół z Wrocławia miał przy zagrywkach Artura Sługockiego (13:21). W końcówce świdniczanie nie ustrzegli się prostych błędów (17:23). Kontratak przez środek w wykonaniu Łukasza Swodczyka zamknął inauguracyjną odsłonę.Otwarcie drugiej partii należało do wrocławian, skutecznie kontrataki wykorzystywał Damian Wierzbicki. Pierwszy punkt dla Avii zdobył zagraniem przez środek Swodczyk. Ręki na lewym skrzydle nie wstrzymywał Krzysztof Gibek (7:4). Tym razem to goście zaczęli popełniać błędy. Z czasem funkcjonować zaczął wrocławski blok, po zatrzymaniu ataku Mateusza Rećko o czas poprosił trener Chwastyniak (13:8). Gra nie miała większego tempa, gospodarze bez problemów utrzymywali dystans punktowy. Gospodarze grali swobodnie. Świdniczanie starali się walczyć, ale skuteczniej punktowali rywale. W kolejnych akcjach skrzydłowi Avii poprawili celność swoich zagrań, jednak zbudowana wcześniej przewaga pozwoliła wrocławskiej ekipie odnieść wyraźne zwycięstwo. Decydujący punkt padł po sprytnym zagraniu po bloku w aut Gibka.

Początek trzeciego seta był zacięty, nie brakowało emocji i przedłużonych akcji (6:5). W kolejnych akcjach sytuacja nie ulegała zmianie, zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Siatkarze często psuli zagrywki (12:13). Po skutecznym kontrataku Mateusza Rećko świdniczanie odskoczyli na trzy punkty, a o czas poprosił trener Janczak (12:15). Avia kontynuowała skuteczną grę, po podwójnym bloku goście prowadzili 18:14. Mimo podwójnego bloku skutecznie punktowali środkowi zespołu ze Świdnika. Dobra gra Wierzbickiego w ataku i polu zagrywki pozwoliły zmniejszyć straty, przy stanie 19:20 grę przerwał trener Chwastyniak. Dopiero błąd wrocławskiego atakującego przerwał serię (20:21). Do końca trwała walka punkt za punkt. Jako pierwsi szansę na zakończenie seta mieli goście, ale nie wykorzystali jej (23:24, 24:24). Po bloku na Swodczyku piłkę setową mieli gospodarze, a po czasie dla trenera Chwastyniaka ostatni punkt padł za sprawą gwardyjskiego bloku.

W czwartej partii gospodarze poszli za ciosem, wrocławianie górowali na siatce i po bloku na Rećko było już 10:6, a o czas poprosił trener Chwastyniak. Proste błędy wrocławian sprawiły, że dystans szybko stopniał (10:9). Świdniczanie nie wykorzystali sytuacji. Gwardia wróciła do skutecznej gry i po ataku po skosie Wierzbickiego dystans ponownie wynosił cztery punkty, a zawodników do siebie przywołał Witold Chwastyniak (14:10). Avia nie miała zamiaru odpuszczać. Za sprawą mocnych zagrywek Mateusza Rećko przyjezdni złapali kontakt punktowy (15:14). W kolejnych akcjach wrocławianie nie ustrzegli się prostych błędów, a po ataku w taśmę Siwickiego na tablicy wyników widniał już remis (17:17). Świdniczanie nie poszli za ciosem. W kolejnych akcjach dobrze grał Arkadiusz Olczyk (22:20). Gospodarze mieli trzy piłki meczowe, ale po niezwykle ofiarnej walce świdniczanie obronili je (24:21, 24:24). Gdy w kolejnej akcji Pietruczuk zaatakował w siatkę, to Avia miała piłkę setową (24:25). Ostatecznie podczas walki na przewagi więcej zimnej krwi zachowali wrocławianie. Kontratak Wierzbickiego postawił kropkę nad i.

MVP: Damian Wierzbicki

eWinner Gwardia Wrocław – Polski Cukier Avia Świdnik 3:1
(17:25, 25:20, 26:24, 28:26)

Składy zespołów:
Gwardia: Lubaczewski (7), Siwicki (10), Gibek (21), Wierzbicki (26), Biernat (1), Olczyk (8), Michułka (libero) oraz Szymeczko, Pietruczuk (1), Malicki (1) i Frąc (1)
Avia: Boruch (8), Nowak (1), Sługocki (9), Rećko (11), Swodczyk (12), Rawiak (11), Kuś (libero) oraz Walawender (3) i Żywno

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved