Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Częstochowianie ponownie górą nad Olimpią

I liga M: Częstochowianie ponownie górą nad Olimpią

Częstochowski zespół ponownie okazał się lepszy od Olimpii Sulęcin. Gospodarzom meczu 18. kolejki po raz kolejny wystarczyły trzy sety do pokonania podopiecznych trenera Tomasza Kowalskiego. Częstochowianie we własnej hali w rozgrywkach ligowych przegrali ostatnio w listopadzie. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający Tomasz Kowalski.

Od początku spotkania to gospodarze dyktowali tempo gry, skutecznie na siatce punktował Damian Kogut. Po bloku na Turku było już 7:2, a o czas poprosił trener Kowalski. Serię przy zagrywkach Łukasza Usowicza zakończył dopiero błąd środkowego (8:3). Częstochowianie górowali na siatce (11:4). Z czasem do głosu doszli Grzegorz Turek i Maciej Kordysz, a po asie Mateusza Paszkowskiego o czas poprosił trener Lebioda (12:9). Po przerwie gospodarze ponownie przejęli inicjatywę, skutecznie atakował Mikołaj Szewczyk. Przy stanie 16:10 drugi raz interweniował trener Kowalski. W dalszej fazie seta toczyła się wyrównana gra. Zdarzały się przedłużone akcje, jednak wypracowana przewaga wystarczyła, by częstochowianie bez większego problemu zapisali tego seta na swoim koncie. A ostatni punkt padł po ataku Koguta.

W drugiej odsłonie zespół z Częstochowy poszedł za ciosem i po celnym ataku Tomasza Kryńskiego prowadził 7:3. Goście popełniali błędy, problemy ze skutecznością miał Turek, a różnica punktowa rosła (11:5). Sulęcinianie byli jedynie tłem dla rozpędzonych rywali (14:9). W dalszej fazie seta sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Olimpia nie pomagała sobie psując zagrywki. Gości do walki starali się poderwać Bogdan Jurant i Maciej Kordysz (18:12, 19:14). Błędy zaczęły pojawiać się w szeregach gospodarzy, po nieudanym ataku Szewczyka czas wykorzystał Piotr Lebioda (19:16). Sulęcinianie do końca starali się odwrócić bieg seta, jednak ta sztuka im się nie udała. Atak Koguta i blok na Zimoniu dały zwycięstwo gospodarzom.

Otwarcie seta numer trzy było zacięte (6:5). W kolejnych akcjach problemy ze skończeniem ataku mieli gospodarze, dlatego przy stanie 6:8 ich trener wykorzystał pierwszy czas. Niemoc rywali przerwał dopiero psując zagrywkę Maciej Naliwajko (7:9). Skutecznie atakowali Jurant i Kordysz, a dystans powiększał się (10:15). Goście nie zdołali kontynuować skutecznej gry, pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywek Kamila Franczaka, dlatego o czas poprosił trener Kowalski (13:15). Passa gospodarzy trwała i po ataku Kryńskiego to częstochowianie prowadzili 16:15. Wyjść z trudnego ustawienia Olimpii pozwolił dopiero atak Łukasza Rymarskiego (16:16). W dalszej fazie seta to gospodarze górowali na siatce i po zagraniu przez środek Jarosława Muchy odskoczyli na 20:17. Po drugim czasie dla szkoleniowca Olimpii asa dołożył Kogut. W końcówce w szeregach gości nastąpiła podwójna zmiana. Błąd Siwczyka dał serię piłek meczowych częstochowianom a punkt na wagę zwycięstwa w całym meczu zdobył Szewczyk.

MVP: Tomasz Kowalski

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:17, 25:20, 25:20)

Norwid: Kryński (8), Usowicz (4), Kowalski (2), Mucha (10), Kogut (16), Szewczyk (9), Wasilewski (libero) oraz Kopyść (libero), Walczak (1), Biliński i Franczak (2)
Olimpia: Kordysz (10), Turek (3), Maluchnik, Siwczyk (3), Naliwajko (2), Zimoń, Sas (libero)oraz Paszkowski (4), Tomczak (1), Jurant (8) i Rymarski (3)