Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bezproblemowa wygrana wrocławian

I liga M: Bezproblemowa wygrana wrocławian

Tylko w pierwszym secie siatkarze BAS-u Białystok byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z wrocławianami. Równowaga utrzymywała się do stanu po 20, a następnie gracze Krzysztofa Janczaka wyraźnie przyspieszyli i nie zatrzymali się już aż do końca meczu. W dwóch kolejnych partiach odskakiwali przy zagrywkach Krzysztofa Gibka na kilka punktów, których gospodarze nie byli w stanie odrobić. W rezultacie powyższego mogli się cieszyć ze zwycięstwa 3:0 oraz możliwości dopisania sobie kolejnych punktów do ligowej tabeli.

Po asie serwisowym Jana Lesiuka gospodarze objęli prowadzenie 3:1, ale nie utrzymali go zbyt długo, gdyż po przestrzelonym ataku Jakuba Abramowicza zrobiło się po 5. Kiedy Lesiuk wygrał walkę na siatce ponownie drużyna BAS-u miała dwa punkty przewagi, ale chwilę później po dobrym serwisie Łukasza Lubaczewskiego oraz wykorzystanych kontrach przez Damiana Wierzbickiego było już 11:8 dla gości. Od tego momentu obie ekipy punktowały naprzemiennie i dopiero błędy własne wrocławian sprawiły, że na tablicy wyników było po 14. Prowadzący zmieniał się, ale za każdym razem był doganiany przez swoich rywali. W efekcie czego wszystko miało rozstrzygnąć się w samej końcówce premierowej odsłony spotkania. W niej najpierw w antenkę zaatakował Adrian Kacperkiewicz (20:21), a zaraz potem w aut trafił Kacper Wnuk (21:23). Dobra dyspozycja w polu serwisowym Gibka powodowała, że podopieczni Marka Antoniuka nie byli w stanie dogonić swoich rywali i przegrali pierwszego seta do 22.

Skończona długa wymiana przez Łukasza Lubaczewskiego oraz nieudane zagranie z drugiej linii Jana Lesiuka dały przyjezdnym trzypunktowe prowadzenie. Czas wzięty przez trenera Antoniuka na niewiele się zdał, gdyż po nim przestrzelił Kacper Wnuk, a Krzysztof Gibek trafił serwisem. Gra gospodarzy całkowicie się posypała, przez co zaczęli popełniać sporo błędów własnych. ,,Gwardziści” nie zamierzali podawać im pomocnej ręki i punktowali ich każdym elementem. Po uderzeniu Lubaczewskiego było już 12:4, przez co goście mogli spokojnie prowadzić swoją grę. Dystans dzielący oba zespoły nie zmniejszał się i cały czas oscylował wokół ośmiu ,,oczek”. Na boisku zaczęli pojawiać się zawodnicy rezerwowi, a każdy zdawał sobie sprawę, że losy tego seta są już rozstrzygnięte. Zakończyły go dwa asy serwisowe Matusza Frąca, po których wrocławianie wygrywali już 2:0.

Wyrównany początek seta trwał do czasu, kiedy w polu serwisowym pojawił się Krzysztof Gibek. To jego dobre zagrywki oraz autowe zagranie Mateusza Laskowskiego sprawiły, że przyjezdni prowadzili 8:5. Dodatkowo podwójny blok zatrzymał Kacpra Wnuka i różnica wzrosła do pięciu ,,oczek”. Drużyna BAS-u wzorem poprzedniego seta nie potrafiła zrobić przejścia w jednym ustawieniu i w dalszej jego części nie miała już nic do powiedzenia, gdyż straty zrobiły się zbyt duże do odrobienia. Szczególnie duże problemy mieli w przyjęciu zagrywki i po asie serwisowym Łukasza Lubaczewskiego było już 17:9. Słabe przyjęcie przekładało się też na ich skuteczność w ataku, a w zasadzie na jej brak, gdyż byli dobrze ,,czytani” przez blokujących gości. W końcówce partii wygrali kilka akcji z rzędu, ale w żaden sposób nie przełożyło się to na wynik spotkania, gdyż do odrabiania strat wzięli się zdecydowanie za późno. Całe spotkanie zakończył zepsuty serwis Jakuba Abramowicza, po którym gracze eWinner Gwardii mogli się cieszyć ze zgarnięcia kompletu punktów.

MVP: Damian Wierzbicki

BAS Białystok – Gwardia Wrocław 0:3
(22:25, 15:25, 21:25)

BAS: Stanisławajtys (6), Jankiewicz, Lesiuk (4), Abramowicz (3), Wnuk (17), Laskowski (6), Podborączyński (libero) oraz Bączek, Tokajuk (3), Roszkowski, Witkoś i Kacperkiewicz (1)
Gwardia: Lubaczewski (11), Siwicki (4), Gibek (11), Wierzbicki (12), Biernat (4), Olczyk (7), Mihułka (libero) oraz Szymeczko, Pieknik, Malicki, Frąc (3) i Kołtowski (libero)