Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BAS nie dał rady Norwidowi

I liga M: BAS nie dał rady Norwidowi

fot. tauron1liga.pl

W zaległym meczu 8. kolejki I ligi BAS Białystok uległ Norwidowi Częstochowa 0:3. Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, obie drużyny nie ustrzegły się błędów własnych. Gości do zwycięstwa poprowadził duet Łukasz Usowicz/Tomasz Kryński. Środkowy miał lepszą skuteczność w ataku i to on został MVP pojedynku.

Chociaż po bloku na Mikołaju Szewczyku BAS prowadził 4:1, goście szybko wyrównali po serii błędów gospodarzy (6:6). Gra nie stała na zbyt wysokim poziomie a gdy punkt zdobył Tomasz Kowalski, o czas poprosił trener Antoniuk (7:10). Kolejne akcje kończyły się błędami. Na prowadzeniu pozostawali częstochowianie, gdy do swojego dorobku asa dołożył Tomasz Kryński, drugi raz interweniował trener BAS-u (12:18). Serię przy zagrywkach atakującego zakończył jednak dopiero jego błąd (13:19). BAS miał problemy ze skończeniem ataku. Mimo starań Mateusza Laskowskiego gospodarze byli tylko tłem dla rywali. Po błędzie Kacperkiewicza goście mieli serię piłek setowych.W drugiej odsłonie wynik początkowo był wyrównany. Po obu stronach siatki skuteczne ataki przeplatane były z prostymi błędami. Z czasem coraz pewniej punktował Damian Kogut, a gdy Kudraszou został zablokowany Norwid prowadził już 11:8. Dopiero dobra gra blokiem Cezarego Stanisławajtysa pozwoliła gospodarzom zniwelować dystans, a serię przy zagrywkach Kacpra Wnuka przerwał dopiero błąd atakującego (13:15). Gdy zablokowany został Laskowski, Norwid ponowie prowadził trzema punktami, a o czas poprosił trener Antoniuk (14:17). Po interwencji szkoleniowca jego zespół przejął inicjatywę, dobre ataki Wnuka i błędy rywali sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (17:19, 19:19). Seria przy zagrywkach Laskowskiego trwała, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Lebioda (21:19). Dopiero atak Łukasza Usowicza zakończył efektowną serię BAS-u (21:20). Dobra gra częstochowskiego środkowego pozwoliła doprowadzić do wyrównania (22:22). Mimo starań BAS nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, przegrywając po nieudanym przyjęciu 23:25.

Otwarcie seta numer trzy toczyło się punkt za punkt, stopniowo jednak inicjatywę zaczęli przejmować częstochowianie. Przyjezdni dobrze czytali grę rywali, byli skuteczniejsi na siatce. Mimo kolejnych zmian postawa BAS-u nie poprawiała się. Gospodarzy do walki starał się poderwać Kajetan Tokajuk (8:12). Wciąż jednak na prowadzeniu pozostawali częstochowianie. Gospodarze słabiej przyjmowali, ponownie mieli problemy z przebiciem się przez blok i w środkowej fazie seta przegrywali 12:16. Sytuacja zaczęła się zmieniać w dalszej fazie seta. Białostoczanie postawili się rywalom i dystans stopniał. Mimo emocji i pogoni w końcówce podopieczni trenera Antoniuka nie dali rady rywalom. Norwid wygrał tego seta do 22 i dopisał do swojego konta cenne trzy punkty.

MVP: Łukasz Usowicz

BAS Białystok – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3
(17:25, 23:25, 22:25)

Składy zespołów:
BAS: Stanisławajtys (6), Bączek (2), Kudraszou (4), Jankiewicz, Laskowski (9), Kacperkiewicz (2), Ostaszewski (libero) oraz Tokajuk (9), Abramowicz (5), Wnuk (7), Witkoś (1) i Podborączyński (libero)
Norwid: Kryński (14), Usowicz (13), Kowalski (4), Mucha (7), Kogut (10), Szewczyk (5), Wasilewski (libero) oraz Walczak (1), Kopyść i Cieślik (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved