Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia przerwała zwycięską serię KPS-u

I liga M: Avia przerwała zwycięską serię KPS-u

Na siedmiu wygranych z rzędu zakończyła się zwycięska passa KPS-u Siedlce. Przerwała ją Polski Cukier Avia Świdnik, która wygrała w Siedlcach w czterech odsłonach. Moment słabszej gry przytrafił się jej tylko w drugiej partii.

Początek meczu należał do Avii, która po błędach rywali objęła prowadzenie 5:2, ale nie cieszyła się z niego zbyt długo, bowiem po zbiciu Janusza Górskiego KPS szybko wrócił do gry (6:6). Przy zagrywce Mateusza Kańczoka zaczął przejmować inicjatywę na boisku. Atak Michała Wójcika dał mu już prowadzenie 12:8, ale dzięki Mateuszowi Rećko świdniczanie zaczęli wracać do gry. Po bloku Rafała Obermelera było po 16. Jednak im bliżej końca seta, tym lepiej spisywał się Kańczok, który dał przewagę siedlczanom (21:19). Jednak beniaminek nie zamierzał odpuszczać, a po zbiciu ze środka Łukasza Swodczyka doprowadził do gry na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy po bloku Rećko przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24).

W drugą odsłonę lepiej weszli podopieczni Mateusza Grabdy, którzy po zbiciu Górskiego odskoczyli od rywali na trzy oczka (5:2). Avia zaczęła popełniać błędy, a po udanej kontrze Wójcika dystans dzielący oba zespoły stawał się coraz większy (10:5). Przyjezdni raz po raz mylili się w ataku, w szczególności Bartłomiej Żywno, co ułatwiało zadanie siedlczanom. Witold Chwastyniak dokonał serii zmian w składzie, ale nie odmieniły one obrazu gry świdnickiej ekipy. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Przemysław Kupka, a pojedyncze udane zagrania Marcina Kurka i Artura Sługockiego na niewiele zdały się beniaminkowi. Ostatecznie ta część meczu padła łupem KPS-u, a kropkę nad i postawił w niej blok Jakuba Strulaka (25:14).

W trzecim secie przebudzili się podopieczni Witolda Chwastyniaka, którzy po zbiciu Rećko i asie serwisowym Karola Rawiaka odskoczyli od rywali na trzy oczka (5:2), ale przy zagrywce Wójcika gospodarze wrócili do gry. W kolejnych minutach oba zespoły stawiały na ryzyko w polu serwisowym, a w tym elemencie punktowali Swodczyk, Rećko i Strulak, ale to świdniczanie ponownie zaczęli wysuwać się na prowadzenie (10:7). Popełniali jednak błędy, a kontra Kańczoka pozwoliła gospodarzom wrócić do gry. Avia jednak wciąż naciskała, a po ataku Jakuba Guza i asie serwisowym Rawiaka to goście w decydującą część trzeciej partii weszli z przewagą (19:15). Po asie Łukasza Walawendera prowadzili już 22:16. W końcówce Górski próbował poderwać jeszcze do walki KPS, ale Obermeler przechylił szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych (25:22).

W czwartej odsłonie beniaminek poszedł za ciosem. Po asie serwisowym Rawiaka objął prowadzenie 4:2. Świdniczanie zaczęli dokładać oczka blokiem, a po udanej kontrze Rawiaka różnica między oboma zespołami wzrosła do czterech punktów (10:6). Dawid Pawlun próbował poderwać do boju gospodarzy, ale popełniali oni błędy w ataku, a dobra postawa w ofensywie duetu Swodczyk/Rećko sprawiła, że Avia była w coraz korzystniejszej sytuacji (18:12). Górski na spółkę z Kupką próbowali jeszcze coś wskórać, ale Rećko prowadził gości do zwycięstwa. Ostatecznie po błędzie Górskiego triumfowali oni 25:19, przerywając zwycięską serię KPS-u.

MVP: Łukasz Swodczyk

KPS Siedlce – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3
(24:26, 25:14, 22:25, 19:25)

KPS: Bereza (1), Kańczok (15), Nowak R. (9), Strulak (8), Wójcik (10), Górski (15), Waloch (libero) oraz Pawlun (2), Dobosz, Szymański, Ziemnicki i Kupka (5)
Avia: Walawender (2), Rećko (16), Guz (4), Rawiak (15), Obermeler (7), Swodczyk (11), Kuś (libero) oraz Żywno (1), Kurek (1), Sługocki (1) i Nowak W. (2)