Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Faworyt wygrał w Legionowie

I liga K: Faworyt wygrał w Legionowie

fot. Michał Szymański

W 14. kolejce I Ligi Kobiet LTS Legionovia Legionowo podjęło LOS Nowy Dwór Mazowiecki. W pierwszych dwóch setach spotkania całkowitą dominacje na boisku miała nowodworska drużyna, która pokonała legionowianki kolejno do 3 i do 12. Trzecią odsłonę wygrały gospodynie. Czwartą partię po ciężkiej walce i grze na przewagi wygrały przyjezdne. Wygrana LOS-u umocniła jej wysoką pozycję w tabeli klasyfikacyjnej. LTS w dalszym ciągu znajduje się na ostatnim, 14. miejscu.

Siatkarki LOS-u rozpoczęły spotkanie z wysokiego „c” i po kilku dobrych akcjach prowadziły ośmioma punktami (8:0). Gospodyniom udało się w końcu zdobyć trzy punkty, jednak przyjezdne cały czas powiększały swoją przewagę (15:3). Nowodworzanki grały coraz lepiej, natomiast gra Legionovii całkowicie stanęła. Drużyna z Legionowa do końca partii nie zdobyła już żadnego punktu, a inauguracyjny set zakończył się wynikiem 25:3.Druga odsłona zaczęła się już trochę lepiej dla siatkarek Legionovii. Co prawda w dalszym ciągu na prowadzeniu znajdowały się zawodniczki LOS-u, jednak tym razem różnica punktowa nie była aż tak duża (5:3, 9:8). A przynajmniej do czasu, aż do ataku przystąpiła drużyna gości. Przyjezdne szybko zwiększyły tempo gry i po chwili mogły cieszyć się z wygranej w drugiej partii (25:12).

Trzeci set rozpoczął się bardzo wyrównanie (4:4). Legionovia nie chciała pozwolić przeciwniczkom wypracować większej przewagi, więc gdy tylko LOS zaczynał wysuwać się na prowadzenie, legionowianki je niwelowały (17:17). Tak wyglądała cała partia, jednak w samej końcówce to zawodniczkom z Legionowa udało się wyjść na prowadzenie i zakończyć odsłonę na swoją korzyść (25:23).

Zachęcone końcowym rezultatem trzeciego seta legionowianki dobrze rozpoczęły czwartą odsłonę i nawet udało im się objąć dwupunktowe prowadzenie (7:5). Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego nie zamierzały się poddać. Szybko doprowadziły do wyrównania (10:10). Do końca seta gra toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. W końcu w grze na przewagi mecz zakończyła drużyna LOS-u (28:26).

LTS Legionovia Legionowo – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
(3:25, 12:25, 25:23, 26:28)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet w sezonie 2022/2023

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę