Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Faworyt wygrał w Legionowie

I liga K: Faworyt wygrał w Legionowie

W 14. kolejce I Ligi Kobiet LTS Legionovia Legionowo podjęło LOS Nowy Dwór Mazowiecki. W pierwszych dwóch setach spotkania całkowitą dominacje na boisku miała nowodworska drużyna, która pokonała legionowianki kolejno do 3 i do 12. Trzecią odsłonę wygrały gospodynie. Czwartą partię po ciężkiej walce i grze na przewagi wygrały przyjezdne. Wygrana LOS-u umocniła jej wysoką pozycję w tabeli klasyfikacyjnej. LTS w dalszym ciągu znajduje się na ostatnim, 14. miejscu.

Siatkarki LOS-u rozpoczęły spotkanie z wysokiego „c” i po kilku dobrych akcjach prowadziły ośmioma punktami (8:0). Gospodyniom udało się w końcu zdobyć trzy punkty, jednak przyjezdne cały czas powiększały swoją przewagę (15:3). Nowodworzanki grały coraz lepiej, natomiast gra Legionovii całkowicie stanęła. Drużyna z Legionowa do końca partii nie zdobyła już żadnego punktu, a inauguracyjny set zakończył się wynikiem 25:3.

Druga odsłona zaczęła się już trochę lepiej dla siatkarek Legionovii. Co prawda w dalszym ciągu na prowadzeniu znajdowały się zawodniczki LOS-u, jednak tym razem różnica punktowa nie była aż tak duża (5:3, 9:8). A przynajmniej do czasu, aż do ataku przystąpiła drużyna gości. Przyjezdne szybko zwiększyły tempo gry i po chwili mogły cieszyć się z wygranej w drugiej partii (25:12).

Trzeci set rozpoczął się bardzo wyrównanie (4:4). Legionovia nie chciała pozwolić przeciwniczkom wypracować większej przewagi, więc gdy tylko LOS zaczynał wysuwać się na prowadzenie, legionowianki je niwelowały (17:17). Tak wyglądała cała partia, jednak w samej końcówce to zawodniczkom z Legionowa udało się wyjść na prowadzenie i zakończyć odsłonę na swoją korzyść (25:23).

Zachęcone końcowym rezultatem trzeciego seta legionowianki dobrze rozpoczęły czwartą odsłonę i nawet udało im się objąć dwupunktowe prowadzenie (7:5). Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego nie zamierzały się poddać. Szybko doprowadziły do wyrównania (10:10). Do końca seta gra toczyła się punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. W końcu w grze na przewagi mecz zakończyła drużyna LOS-u (28:26).

LTS Legionovia Legionowo – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
(3:25, 12:25, 25:23, 26:28)