Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-22: Lejawa/Czachorowski na 9. miejscu

Plażowe ME U-22: Lejawa/Czachorowski na 9. miejscu

Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski przegrali mecz z drugiej rundzie pucharowej, w mistrzostwach Europy U-22. Polacy w meczu decydującym o awansie do ćwierćfinału, przegrali 0:2 z austriacką parą Hammarberg/Berger i zakończyli udział w turnieju na 9. miejscu.

AUSTRIACY ZA MOCNI

Spotkanie rozpoczęły skuteczne akcje obu duetów. Po kontrze Austriaków i asie serwisowym Bergera, Polacy przegrywali trzema punktami (7:10). Hammarberg i Berger za sprawą kolejnych udanych zagrań, utrzymywali trzypunktowe prowadzenie. W końcówce seta, Polacy nie byli w stanie odrobić strat i to Austriacy wygrali pierwszą odsłonę 21:16.

Druga partia miała nieco bardziej wyrównany przebieg. Polacy walczyli by dotrzymać kroku dobrze grającym Austriakom, ale popełniali więcej błędów od przeciwnika. W drugiej części seta, Polacy grali coraz skuteczniej i o wyniku seta musiała zadecydować końcówka. W niej lepsi okazali się Hammarberg i Berger. Austriacki duet wygrał 21:18 i awansował do ćwierćfinału mistrzostw Europy U22.

Lejawa/Czachorowski [POL] – Hammarberg/Berger [AUT] 0:2
(16:21, 18:21)