Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lechia triumfowała w Memoriale Gawłowskiego, Projekt najlepszy w Białymstoku

Lechia triumfowała w Memoriale Gawłowskiego, Projekt najlepszy w Białymstoku

W ostatnich dniach rozegrano wiele turniejów. W Tomaszowie Mazowieckim odbył się Memoriał Wiesława Gawłowskiego. Po ciekawym pojedynku finałowym najlepsi okazali się gospodarze. W Białymstoku natomiast odbył się Memoriał Franciszka Ilczuka. W finale gospodarze ulegli Projektowi Warszawa 1:3.

Triumf tomaszowian w Memoriale Gawłowskiego

8 i 9 września w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano kolejną edycję Memoriału Wiesława Gawłowskiego. Wystąpiły w nim cztery pierwszoligowe ekipy, które w przyszłym tygodniu rozpoczynają już sezon. W półfinałach kibice byli świadkami dość jednostronnych spotkań. Lechia Tomaszów Mazowiecki wyraźnie pokonała SMS a MKS Będzin nie miał większych problemów z wygraniem z KPS-em. W meczu o trzecie miejsce również zabrakło emocji. W żadnym z trzech setów uczniowie SMS-u nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów a w ostatnim przegrali do 9. Znacznie ciekawszy był natomiast finał. MKS Będzin prowadził w nim już 2:0. Gospodarze jednak mimo przegrania drugiego seta do 13 podnieśli się i przedłużyli losy rywalizacji. Najbardziej emocjonująca była czwarta partia, którą tomaszowianie wygrali dopiero 28:26. W tie-braku podopieczni trenera Mielnika kontrolowali grę i wygrali cały turniej.

W ciekawie obsadzonym Memoriale Ilczuka najlepsi warszawianie

Do Białegostoku przyjechały trzy ciekawe ekipy aby rywalizować o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Turniej był jednocześnie kolejną edycją Memoriału Franciszka Ilczuka. Drużyny były na różnym etapie przygotowań. Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki dopiero pod koniec października rozpoczną rywalizację ligową. Gospodarze – Rea BAS Białystok już 16 września powalczą o pierwsze ligowe punkty.

W pierwszym półfinale Projekt Warszawa bez najmniejszych problemów pokonał łotewski RTU Robežsardze/Jūrmala. Z seta na set coraz bardziej warunki dyktowali podopieczni trenera Grabana i ostatnią partię wygrali do 9. Zupełnie inny przebieg miał drugi mecz półfinałowy. Chociaż Ślepsk Malow Suwałki prowadził już 2:1, po emocjonującym tie-breaku musiał uznać wyższość pierwszoligowca. W drugi dzień turnieju siatkarze z Suwałk mierzyli się z Łotyszami. Plusligowiec wygrał to spotkanie 3:1. Również w czterech setach rozstrzygnął się finał turnieju. BAS postawił się stołecznej ekipie, ale tym razem nie udało mu się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Nagrodę MVP odebrał Jan Firlej.

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego/III Memoriał Franciszka Ilczuka: