Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. ME U16 K: Pewna wygrana Polek na początek

Kwal. ME U16 K: Pewna wygrana Polek na początek

fot. pzps.pl

W Wałbrzychu zaczął się turniej kwalifikacyjny siatkarek do mistrzostw Europy w kategorii U-16. Biało-czerwone zmagania zaczęły od pewnej wygranej z rówieśniczkami z Litwy. W kolejnych dniach zmierzą się z drużynami Niderlandów i Francji.

Na początku turnieju w Wałbrzychu młode Polki zmierzyły się z rówieśniczkami z Litwy. Od początku meczu biało-czerwone zaczęły dyktować warunki gry. Przeważały w polu serwisowym oraz na siatce, budując sobie przewagę. Pojedyncze udane zagrania rywalek pozwoliły im doprowadzić do stanu 9:9, ale dzięki blokowi Polki mogły odbudować sobie przewagę (12:9). W kolejnych minutach w ataku dobrze prezentowała się Zofia Sobanty, a przy serwisie Zofii Brzozy biało-czerwone popisały się serią punktów. Im bliżej końca seta, tym ich przewaga stawała się coraz wyraźniejsza, a premierowa odsłona po zbiciu Anny Fiedorowicz padła ich łupem 25:15.W drugiej partii nie zamierzały zwalniać tempa. Wprawdzie do stanu 8:8 rywalki dotrzymywały im kroku, ale później zaczęła się dominacja Polek. Przy zagrywce Serafinowskiej zaczęły budować sobie przewagę. Litwinki nie miały siatkarskich argumentów, aby prowadzić równorzędną walkę. Popełniały sporo błędów, a biało-czerwone rozpędzały się z akcji na akcję. Im bliżej końca seta, tym na boisku było widać różnicę nie jednej, a dwóch klas. W końcówce gospodynie dzieliły i rządziły na boisku. W ataku w ich szeregach dobrze grały Sobanty i Brzoza, a przy serwisie Kingi Juchy dopełniły formalności, triumfując 25:12.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Warunki gry dyktowały biało-czerwone, które po zbiciu Jagody Koterby odskoczyły od rywalek na sześć oczek. W kolejnych minutach powiększała się ich dominacja. Skuteczna gra na zagrywce i w bloku odbierała ochotę do gry Litwinkom. Po kontrze Antoniny Serafinowskiej obie drużyny dzieliło już dziesięć oczek (14:4). Na tym jednak gospodynie nie zamierzały poprzestawać, konsekwentnie krocząc do sukcesu. Kolejne zdobywane punkty seriami pozwalały im kontrolować boiskowe wydarzenia. W końcówce przeciwniczki nie miały już nic do powiedzenia, a seria udanych ataków Sobanty zakończyła spotkanie (25:11).

Polska – Litwa 3:0
(25:15, 25:12, 25:11)

Składy zespołów:
Polska: Brzoza (9), Fiedorowicz (11), Walczak (1), Sobanty (9), Serafinowska (9), Koterba (7), Siuda (libero) oraz Jaroń (1), Dombrowska, Jucha (2) i Podlaska (3)
Litwa: Gabulaite (1), Gailiute (1), Bardauskaite (8), Kalendraite (2), Petuchova (8), Jesipenko (5), Gaubaite (libero) oraz Kuodaityte (libero), Zukaite, Mukaite, Urbonaite (1) i Zelmikaite

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę