Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubański talent w Cucine Lube Civitanova

Kubański talent w Cucine Lube Civitanova

fot. legavolley.it

Przyjmujący Marlon Yant Herrera w przyszłym sezonie będzie bronił barw Cucine Lube Civitanova. Dziewiętnastoletni talent z Kuby trafił do zwycięzców ostatniej edycji Ligi Mistrzów z ligi francuskiej, w poprzednim sezonie bronił barw Chaumont VB.

Dziewiętnastoletni Marlon Yant Herrera to jeden z najbardziej obiecujących zawodników pochodzących z Kuby. W ubiegłym sezonie występował w Chaumont VB, który był jego pierwszym zagranicznym klubem. Mierzący 202 centymetry wzrostu przyjmujący poszerzy kubańską kolonię w Cucine Lube Civitanova. W zespole prowadzonym przez Ferdinando de Giorgiego będzie już czwartym zawodnikiem pochodzącym z tego kraju. Członkami drużyny są bowiem Robertlandy Simon, który podobnie jak Herrera występuje w kadrze Kuby. Ponadto w drużynie grają Osmany Juantorena, który obecnie występuję w reprezentacji Włoch, a także Yoandy Leal, który przywdziewa koszulkę Canarinhos.– Jestem szczęśliwy, że mogę ogłosić mój transfer do Cucine Lube Civitanova w dzień moich urodzin – przyznał utalentowany przyjmujący. – Po pierwsze będę mógł grać w jednej drużynie razem z takimi mistrzami jak Simon, Juantorena, Leal, czyli graczami, którzy zawsze byli dla mnie wzorem do naśladowania. Mam wielką okazję bronić biało-czerwonych barw w lidze włoskiej i będę się starał dawać z siebie wszystko w każdym momencie. Na pewno jestem bardzo podekscytowany nową przygodą i nie mogę się doczekać tego, żeby poznać fanów aktualnych złotych medalistów Klubowych Mistrzostw Świata – dodał siatkarz.

Po zobaczeniu go przez przypadek w akcji dwa lata temu pracowaliśmy nad sprowadzeniem tego gracza do Włoch – wyjawił dyrektor sportowy drużyny, Giuseppe Cormio. – Jednak przed poprzednim sezonem nie został on zarejestrowany, ponieważ był zbyt młody. Teraz w końcu będzie mógł dołączyć do naszego zespołu i będzie miał okazję, że pokazać całą swoją wartość oraz potencjał. Marlon jest sportowcem ze znakomitym atakiem, a także już teraz ma przyjęcie na bardzo wysokim poziomie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wzrost i młody wiek – dodał.

Marlon Yant Herrera:

2020-2021 Cucine Lube Civitanova (ITA)

2019-2020 Chaumont VB (FRA)

2017-2019 Villa Clara (CUB)

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved