Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kubański talent w Cucine Lube Civitanova

Kubański talent w Cucine Lube Civitanova

fot. legavolley.it

Przyjmujący Marlon Yant Herrera w przyszłym sezonie będzie bronił barw Cucine Lube Civitanova. Dziewiętnastoletni talent z Kuby trafił do zwycięzców ostatniej edycji Ligi Mistrzów z ligi francuskiej, w poprzednim sezonie bronił barw Chaumont VB.

Dziewiętnastoletni Marlon Yant Herrera to jeden z najbardziej obiecujących zawodników pochodzących z Kuby. W ubiegłym sezonie występował w Chaumont VB, który był jego pierwszym zagranicznym klubem. Mierzący 202 centymetry wzrostu przyjmujący poszerzy kubańską kolonię w Cucine Lube Civitanova. W zespole prowadzonym przez Ferdinando de Giorgiego będzie już czwartym zawodnikiem pochodzącym z tego kraju. Członkami drużyny są bowiem Robertlandy Simon, który podobnie jak Herrera występuje w kadrze Kuby. Ponadto w drużynie grają Osmany Juantorena, który obecnie występuję w reprezentacji Włoch, a także Yoandy Leal, który przywdziewa koszulkę Canarinhos.– Jestem szczęśliwy, że mogę ogłosić mój transfer do Cucine Lube Civitanova w dzień moich urodzin – przyznał utalentowany przyjmujący. – Po pierwsze będę mógł grać w jednej drużynie razem z takimi mistrzami jak Simon, Juantorena, Leal, czyli graczami, którzy zawsze byli dla mnie wzorem do naśladowania. Mam wielką okazję bronić biało-czerwonych barw w lidze włoskiej i będę się starał dawać z siebie wszystko w każdym momencie. Na pewno jestem bardzo podekscytowany nową przygodą i nie mogę się doczekać tego, żeby poznać fanów aktualnych złotych medalistów Klubowych Mistrzostw Świata – dodał siatkarz.

Po zobaczeniu go przez przypadek w akcji dwa lata temu pracowaliśmy nad sprowadzeniem tego gracza do Włoch – wyjawił dyrektor sportowy drużyny, Giuseppe Cormio. – Jednak przed poprzednim sezonem nie został on zarejestrowany, ponieważ był zbyt młody. Teraz w końcu będzie mógł dołączyć do naszego zespołu i będzie miał okazję, że pokazać całą swoją wartość oraz potencjał. Marlon jest sportowcem ze znakomitym atakiem, a także już teraz ma przyjęcie na bardzo wysokim poziomie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego wzrost i młody wiek – dodał.

Marlon Yant Herrera:

2020-2021 Cucine Lube Civitanova (ITA)

2019-2020 Chaumont VB (FRA)

2017-2019 Villa Clara (CUB)

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę