Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS triumfował w Bydgoszczy, świdniczanie wygrali memoriał

KPS triumfował w Bydgoszczy, świdniczanie wygrali memoriał

Coraz mniej czasu zostało do rozpoczęcia rywalizacji w I lidze mężczyzn. Podczas turnieju w Bydgoszczy po zwycięstwo sięgnęli siatkarze PSG KPS-u Siedlce. Świdniczanie nie okazali się natomiast gościnni podczas XIX Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Podopieczni trenera Guza po tie-breaku wygrali finał tego turnieju.

KPS Siedlce najlepszy w Bydgoszczy

W pierwszych dniach września w Bydgoszczy rozegrano Enea Volleyball Cup. Pierwszego dnia turnieju mecze rozstrzygały się dopiero po tie-breakach. Mickiewicz Kluczbork prowadził 2:1 z KPS-em, jednak po tie-breaku przegrał. Aż dwa sety grane były na przewagi. W drugiej odsłonie 28:26 triumfowali podopieczni trenera Chwastyniaka, zaś w trzeciej – 34:32 lepsi byli siatkarze prowadzeni przez trenera Łysiaka. BAS Białystok w swoim półfinale prowadził z gospodarzami 2:0. Ekipa prowadzona przez trenera Masnego w drugiej części meczu przejęła inicjatywę i ostatecznie awansowała do finału.

W sobotnich meczach o medale kibice byli świadkami czterosetowych starć. BAS prowadził 2:0, ale przegrał trzeciego seta do 16. Tym razem białostoczanie nie pozwolili jednak rywalom na dobre przejąć inicjatywy i zamknęli mecz w czwartej partii. W finale nie brakowało zaciętej walki, jednak w decydujących momentach skuteczniejsi byli podopieczni trenera Chwastyniaka i to oni wygrali cały turniej.

Gospodarze wygrali XIX Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Jak co roku w Świdniku rozegrany został Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Tym razem obok pierwszoligowców wystąpiła drugoligowa Sparta Grodzisk Mazowiecki. W pierwszym meczu turnieju CHKS Arka Chełm rywalizowała z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pierwszego seta wygrali lechiści. W kolejnych jednak inicjatywę przejęli podopieczni trenera Rebzdy i to beniaminek awansował do finału. W drugim pojedynku nie było niespodzianki. Co prawda drugoligowiec starał się walczyć z Avią, jednak przegrał w każdym secie do 21.

Drugi dzień turnieju przyniósł znacznie bardziej zacięte pojedynki. W meczu o trzecie miejsce pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się po walce na przewagi. Sparta prowadziła w spotkaniu 2:1, ale nie zdołała postawić kropki nad i. Po tie-breaku triumfowali tomaszowianie i to oni zajęli ostatecznie 3. miejsce. Finał również rozstrzygnął się po pięciosetowym boju. Tym razem to Avia prowadziła 2:1, jednak beniaminek I ligi wyrównał stan meczu. Drużynie prowadzonej przez trenera Rebzdę nie udało się jednak wygrać piątego seta i Arka uplasowała się na drugim stopniu podium.