Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Będzinianie wygrali międzynarodowy turniej w Bielsku-Białej

Będzinianie wygrali międzynarodowy turniej w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej rozegrano kolejną edycję Góral CUP Beskidy. W tegorocznym turnieju najlepsi okazali się siatkarze MKS-u Będzin, którzy w finale pokonali gospodarzy – BBTS Bielsko-Biała. Na najniższym stopniu podium uplasował się MCKiS Jaworzno. W tym roku nagrodę im. Henryka Kubicy dla najlepszego rozgrywającego odebrał Marcin Krawiecki.

MKS Będzin wygrał międzynarodowy turniej

Po raz kolejny przed sezonem BBTS Bielsko-Biała zorganizował Góral CUP Beskidy. W pierwszym spotkaniu gospodarze podejmowali Black Volley Beskydy. Pierwsze dwa sety pod kontrolą mieli bielszczanie. W trzecim sytuacja odwróciła się. BBTS nie pozwolił jednak rywalom doprowadzić do tie-breaka i po ciekawym starciu triumfował 3:1. Znacznie bardziej jednostronny był drugi pojedynek. Tylko w pierwszym secie beniaminek I ligi – MCKiS Jaworzno zdołał przekroczyć barierę 20 punktów. W dwóch pozostałych setach jaworznianie przegrali z wicemistrzami zaplecza PlusLigi do 19 i 18.

Choć mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem jaworznian, nie brakowało w nim walki. Pierwsze dwa sety po ciekawej rywalizacji wygrali siatkarze MCKiS-u, jednak w kolejnym po walce na przewagi lepsi okazali się Czesi. Beniaminek I ligi nie pozwolił jednak wyrwać sobie zwycięstwa i w czwartej partii skutecznie przejął inicjatywę, wygrywając do 16. Ciekawy przebieg miał również finał. W nim BBTS Bielsko-Biała mierzył się z MKS-em Będzin. Choć pierwszego seta będzinianie wygrali do 19, w drugim ulegli gospodarzom do 14. BBTS nie zdołał pójść za ciosem, bowiem w trzeciej partii przegrał 17:25. Podopieczni trenera Kapelusa starali się doprowadzić do tie-breaka, ale po walce na przewagi ulegli będzinianom. Tym samym drużyna prowadzona przez Wojciecha Serafina wygrała tegoroczną edycję Góral CUP Beskidy.

Nagroda im. Henryka Kubicy dla najlepszego rozgrywającego trafiła do Marcina Krawieckiego z MKS-u Będzin.

(19:25, 25:14, 17:25, 25:27)

W piątek podczas turnieju uhonorowano Jarosława Macionczyka, Rozgrywający, który przez wiele lat związany był z BBTS-em Bielsko-Biała, zdecydował się zakończyć karierę siatkarską. – Chciałam Ci bardzo podziękować, dla nas – dla bielszczan znaczysz bardzo wiele, wyrazem tego jest właśnie dzisiejsze zakończenie twojej kariery z honorami. Bardzo się cieszymy, że będziesz blisko nas i mam nadzieję, że będziemy często się spotykali – powiedziała prezes BBTS S.A. Ida Szostakowska.