Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Koniec przygody Mariusza Sordyla z Fenerbahce Stambuł

Koniec przygody Mariusza Sordyla z Fenerbahce Stambuł

fot. fenerbahce.org

Półtora roku trwała przygoda Mariusza Sordyla z Fenerbahce Stambuł. Po przejęciu drużyny doprowadził ją między innymi do Pucharu Turcji i mistrzostwa kraju. Jednak w sezonie 2020/2021 nie poprowadzi już ekipy ze Stambułu.

Mariusz Sordyl pracował już w kilku zagranicznych ligach, ale przez ostatnie dwa lata związany był z tureckimi klubami. Przed sezonem 2018/2019 objął Jeopark Kula Bld. Jednak szybko rozstał się z klubem, który miał olbrzymie kłopoty finansowo-organizacyjne. Długo nie pozostawał bez pracy, bowiem już po kilku tygodniach przerwy przejął Fenerbahce Stambuł, które było w kryzysie.Gdy Sordyl zaczynał w nim pracę, znajdowało się dopiero na dziewiątej pozycji w tabeli. Z biegiem czasu zaczęło jednak piąć się coraz wyżej. Okazało się, że zatrudnienie polskiego szkoleniowca było jednym z impulsów, który pozwolił odbudować się tureckiej drużynie. Dzięki temu sięgnęła ona nie tylko po Puchar Turcji, ale także zdobyła mistrzostwo kraju.

Pasmo sukcesów sprawiło, że Sordyl został w Fenerbahce na kolejny sezon. Ponownie jego podopieczni byli jednym z czołowych zespołów tamtejszej elity. Wygrali rundę zasadniczą i mieli duże szanse, aby w play-off powtórzyć sukces sprzed roku. Jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany i uniemożliwiła dokończenie rozgrywek.

Okazało się, że w międzysezonowej przerwie sporo zmieni się w Fenerbahce Stambuł. Najpierw pojawiła się informacja o odejściu z drużyny jej jednego z liderów – Woutera Ter Maata, który przeniósł się do Ziraatu Ankara, a teraz okazało się, że z ekipy ze Stambułu odejdzie także architekt jej ostatnich sukcesów, czyli Mariusz Sordyl. – Była to udana współpraca. Zawsze będę pamiętał jak to jest być częścią Fenerbahce, ale ta historia się skończyła – skomentował polski szkoleniowiec, którego przyszłość obecnie nie jest jeszcze znana.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę