Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolumbijczyk nowym atakującym Cuprum Lubin?

Kolumbijczyk nowym atakującym Cuprum Lubin?

fot. tourcoing-volley.com

Głośno ostatnio o zainteresowaniu zespołów PlusLigi zawodnikami z Ameryki Południowej. Na celowniku Cuprum Lubin znalazł się kolumbijski atakujący – Ronald Jimenez, który poprzednie sezony spędził we francuskim Tourcoing Lille Métropole. 

O tym, że po kilku latach gry w barwach Tourcoing Lille Métropole z klubu odchodzi jeden z liderów, Ronald Jimenez już na początku kwietnia na łamach francuskich mediów poinformował Yann Lavallez, manager francuskiego klubu.  – Ronald Jimenez zrobił dla tego klubu bardzo dużo. Wszyscy chcieliśmy go zatrzymać na kolejny sezon, ale zasługuje, żeby przejść do większej ligi i zapracować na wyższy kontrakt, na który zasługuje – mówił wtedy Lavallez. Francuski klub znalazł już zastępstwo dla gracza, który był najlepiej punktującym zawodnikiem Tourcoing Lille Métropole w poprzednich rozgrywkach.Tą nową, większą ligą ma być właśnie PlusLiga, a nowym pracodawcą 30-letniego Kolumbijczyka ma być Cuprum Lubin. W poprzednim sezonie ligi francuskiej Jimenez znalazł się na 10. miejscu wśród atakujących. Rozegrał 23 spotkania, w których zdobył aż 427 punktów. Co ciekawe, do Lubina już wcześniej trafił były gracz tego zespołu, Miguel Tavares – rozgrywający zespołu. To nie jedyny zagraniczny zawodnik, którym zainteresowany jest klub z Lubina. Jak już informowaliśmy wcześniej, na celowniku Cuprum znalazł się Daniel Muniz de Oliveira, 22-letni przyjmujący z Brazylii.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę