Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejny zawodnik dołącza do Olimpii Sulęcin

Kolejny zawodnik dołącza do Olimpii Sulęcin

fot. tauron1liga.pl

Olimpia Sulęcin jest o krok bliżej skompletowania składu na nadchodzący sezon TAURON 1. Ligi. Do zespołu dołączył libero Jan Pogłodziński, który wcześniej przez rok grał w ZAKSIE Strzelce Opolskie.

Olimpia Sulęcin, która w minionym już sezonie TAURON 1. Ligi jako beniaminek zapewniła sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy, zajmując 12. miejsce na zakończenie rozgrywek, powoli kompletuje skład na sezon 2021/2022. Szóstym nowym zawodnikiem w szeregach zespołu jest libero Jan Pogłodziński.Młody siatkarz przygodę z tym sportem zaczynał jako junior w drużynie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Bronił jej barw przez sześć lat i w tym czasie zdobył mistrzostwo Polski kadetów, wicemistrzostwo Polki juniorów oraz drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po zakończeniu gry w Częstochowie na rok przeniósł się do ZAKSY Strzelce Opolskie, w której w sezonie 2020/2021 rywalizował o miejsce w wyjściowym składzie z Damianem Pilichowskim.

W Olimpii Pogłodziński stworzy duet libero z Mateuszem Sawerwainem, który jest jednym z dwóch zawodników, którzy przedłużyli kontrakty z klubem. Drugim z nich jest atakujący Grzegorz Turek. Ekipa z Sulęcina między sezonami przechodzi rewolucję kadrową. Z zespołu odeszło jedenastu siatkarzy, a także trener Tomasz Kowalski. Dotychczas klub ogłosił sześć nowych nazwisk – poza Pogłodzińskim, są to Bartosz ZrajkowskiArtur BłażejTomasz PolczykDominik Koliński oraz Michał Godlewski. Nowym szkoleniowcem sulęcinian będzie Łukasz Chajec.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi

źródło: opr. własne, tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę