Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejni siatkarze opuszczają Norwida

Kolejni siatkarze opuszczają Norwida

fot. Andrzej Pokuta - tauron1liga.pl

Do sporych zmian dojdzie w składzie Exact Systems Norwida Częstochowa w przyszłym sezonie. Kolejnymi siatkarzami, którzy opuszczają piątą drużynę TAURON 1. Ligi są przyjmujący Mikołaj Szewczyk oraz libero Kacper Wasilewski.

Exact Systems Norwid Częstochowa kontynuuje przebudowę składu na kolejny sezon. Klub, który minioną już edycję rozgrywek zakończył na piątym miejscu, zapowiada walkę o medale w przyszłym roku i w tym celu dokonuje znaczących roszad w zestawieniu personalnym zespołu.Kolejnymi siatkarzami, z którymi żegna się częstochowska drużyna są przyjmujący Mikołaj Szewczyk oraz libero Kacper Wasilewski. Obaj zawodnicy spędzili w Norwidzie tylko rok, ale od początku byli podstawowymi graczami w ekipie trenera Piotra Lebiody. Szewczyk rozegrał 118 setów, w których zdobył 310 punktów, co czyni go trzecim najlepiej punktującym siatkarzem zespołu z Częstochowy. Do skutecznych ataków dołożył on 14 asów serwisowych i 28 bloków, przyjmował natomiast na poziomie 42,20%. Nieco więcej czasu na boisku spędził Wasilewski, który rozegrał w sumie 125 setów i przyjął pozytywnie 49,26% piłek.

Poza Szewczykiem i Wasilewskim klub opuszczają również Aleksander Antosiewicz, Jan Kopyść, Paweł Cieślik oraz Krystian Walczak. Na przedłużenie kontraktu zdecydowało się dotychczas pięciu zawodników – Tomasz Kowalski, Tomasz Kryński, Łukasz Usowicz, Jarosław Mucha oraz Kamil Franczak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON 1. Ligi

źródło: Norwid Częstochowa - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę