Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejni siatkarze opuszczają I-ligowe kluby

Kolejni siatkarze opuszczają I-ligowe kluby

fot. TAURON 1. Liga mężczyzn

Kolejne kluby z TAURON 1.Ligi żegnają swoich siatkarzy. Jak się okazuje – w nadchodzącym sezonie barwy Olimpii Sulęcin dalej reprezentować nie będzie Gracjan Bożek, natomiast REA BAS-u Białystok Kamil Kulbacki. Na ten moment nie wiadomo jednak jakie kierunki obierze wymieniona dwójka.

sezon i koniec

Gracjan Bożek do Olimpii Sulęcin dołączył po sezonie 2022/2023 spędzonym w austriackim UVC McDonald’s Ried. Środkowy bloku wraz z zespołem z województwa lubuskiego w minionych rozgrywkach zajął 11. miejsce. Podopieczni Konrada Copa na swoje konto zapisali w sumie 33 punkty i tracili dokładnie 7 do dziesiątego PSG KPS-u Siedlce.

Z kolei sam Bożek w rozgrywkach 2023/2024 zainkasował łącznie 101 punktów (55 atak, 33 blok, 13 zagrywka). Skończył 55 z 93 piłek, co oznacza skuteczność w ofensywie na poziomie 59,14%. Rozegrał on w sumie 56 setów w 24 meczach. Sama liczba 33 bloków (0,58 punktu blokiem na set) sytuuje go na 51. miejscu w rankingu blokujących TAURON 1.Ligi. 23-latek zanotował też 24 wybloki, co oznacza 0,42 wybloku na set.

(dwu)letnia przygoda atakującego z bas-em

Kamil Kubacki dołączył z kolei do REA BAS-u Białystok po sezonie w spędzonym w Konspolu Słupca. Niemniej jednak nie był to pierwszy kontakt 25-latka z klubem z województwa podlaskiego, ponieważ jego barwy reprezentował też w sezonie 2021/2022. Wówczas był zmiennikiem Jędrzeja Gossa i awansował zarazem do TAURON 1.ligi.  W rozgrywkach 2023/2024 natomiast zmagał się z kontuzją, a następnie nadal pełnił rolę rezerwowego Gossa. Na swoje konto nie zapisał ani jednego punktu w swoim debiutanckim sezonie na zapleczu PlusLigi.

Sam sezon dla BAS-u był gorzko-słodki, ponieważ pierwotnie drużyna po zakończonym sezonie zasadniczym miała grać w fazie play-off i w ćwierćfinale zmierzyć się z późniejszym mistrzem – MKS-em Będzin. Niemniej jednak odwołanie Lechii Tomaszów Mazowiecki zakończyło się dla niej pomyślnie i w ostateczności to klub z województwa łódzkiego otrzymał walkowera za starcie z PZL Leonardo Avią Świdnik i cieszył się z możliwości rywalizacji w ćwierćfinale I ligi, podczas gdy BAS, mimo że pierwotnie miał rywalizować o półfinał TAURON 1.Ligi, musiał obejść się smakiem. Więcej o całej sytuacji  tutaj.

O potencjalnych ruchach klubów z Sulęcina oraz Białegostoku, plotkach, pogłoskach, ale także i zamiarach innych klubów dowiedzą się Państwo z naszej karuzeli transferowej, która odnosi się także do I ligi kobiet, TAURON Ligi i PlusLigi.

Zobacz również:
Atakujący odchodzi z KPS-u Siedlce

źródło: BAS Białystok - Facebook, Olimpia Sulęcin Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved