Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > KMŚ M: Pierwszy, nieoczekiwany półfinalista. Perugia z przytupem zaczęła turniej

KMŚ M: Pierwszy, nieoczekiwany półfinalista. Perugia z przytupem zaczęła turniej

Znamy pierwszego półfinalistę Klubowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Indiach. Suntory Sunbirds po wygranej z Halkbankiem Ankara, w drugim dniu rywalizacji co prawda przegrali z Sadą Cruzeiro, ale dopiero po tie-breaku. Do gry w grupie A przystąpiła Sir Sicoma Perugia, która pokonała 3:0  Itambe Minas. Liderem włoskiego zespołu był Kamil Semeniuk.

Po wygranej nad Halkbankiem Ankara wicemistrzowie Japonii źle rozpoczęli kolejne starcie. W premierowej odsłonie pojedynku z Sadą Cruzeiro nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. O wiele bardziej zacięty był drugi set tego meczu, ale w nim ponownie lepsza była ekipa z Ameryki Południowej, triumfując 31:29.

Gdyby nie ten challange

Kluczowa okazała się natomiast końcówka trzeciej części meczu. Sada miała wszystko w swoich rękach, aby zakończyć całe spotkanie. Długa wideoweryfikacja odwróciła jednak wynik na korzyść Suntory Sunbirds, a ci już w kolejnej akcji zagrali blokiem i przedłużyli losy spotkania. Poszli za ciosem również w kolejnej i doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak kontrolę ponownie przejęli zawodnicy Sady i byli w stanie wygrać tę część 15:12.

Liderem Sady był Miguel Angel Lopez, który skończył mecz z dorobkiem 31 punktów. Wspierał go kapitan brazylijskiej ekipy – Wallace De Souza. W szeregach wicemistrzów Japonii znów pierwsze skrzypce grał Dimitrij Muserski (27 punktów).

SEMENIUK I SPÓŁKA ZGODNIE Z PLANEM

Sir Safety Perugia spokojnie rozpoczęła całe spotkanie. Pewnie wygrała premierową odsłonę. Głównie za sprawą Kamila Semeniuka oraz Sebastiana Sole. Swoje trzy grosze (punkty) dorzucił także rozgrywający – Simone Giannelli. Drugi set był o wiele bardziej wymagający dla podopiecznych Angelo Lorenzettiego. Nie jednak na tyle, aby nie byli w stanie przechylić na swoją korzyść końcówki. Do samego końca walczyli siatkarze Itambe Minas, którzy przez długą część trzeciej odsłony starali się dotrzymać kroku faworytom. To im się jednak nie udało i ten set również padł łupem Perugii.

BLOCK DEVILS

Blok był bardzo mocną stroną ekipy z Serie A. Aż 12 razy zatrzymywała ona akcje rywali. Ci za to całkiem nieźle radzili sobie w polu zagrywki, ale na niewiele się to zdało w ostatecznym rozrachunku.

Najlepiej punktującym graczem Perugii był Kamil Semeniuk. Polski przyjmujący zapisał na swoim koncie 11 oczek, z czego 8 w ofensywie, 2 dołożył zagrywką i 1 blokiem. Semeniuka wspierali środkowi: Flavio oraz Sole.

Sir Sicoma Perugia – Itambe Minas 3:0
(25:18, 26:24, 25:22)