Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kibice mogą odetchnąć – klub zostaje w I lidze

Kibice mogą odetchnąć – klub zostaje w I lidze

fot. Michał Szymański

UJ-CM Solna Wieliczka po sezonie pożegnał się z I ligą kobiet. Okazuje się jednak, że pożegnał się na bardzo krótko. Klub za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że jednak pozostanie na zapleczu TAURON Ligi. 

spadły, ale zostają

Siatkarki z Wieliczki w minionym sezonie wygrały w lidze zaledwie cztery spotkania i zamknęły ligową tabelę. Oznaczało to spadek do II ligi. Klub zdążył już pożegnać osiem zawodniczek, a także trenera Ryszarda Litwina, który pozostaje w klubie, ale już nie w roli pierwszego szkoleniowca.

Tymczasem okazuje się, że klub jednak zagra w I lidze w przyszłym sezonie. Wygląda na to, że stanie się faktem to, o czym w siatkarskim świecie mówi się już od wielu tygodni. Wieżyca Stężyca prawdopodobnie wycofa się z rozgrywek na tym poziomie, a jej miejsce zajmie właśnie zespół z Wieliczki.

problemy na zapleczu tauron ligi

Już od jakiegoś czasu chodzą słuchy, że akademia i zespoły seniorskie ze Stężycy straciły dużą część finansowania. Wiadomo, że z klubu odchodzi Dawid Michor, co oznacza, że rzeczywiście w Wieżycy nie dzieje się dobrze. To już kolejny klub z problemami w ostatnim czasie i prawdopodobnie nie ostatni.

Najgłośniejsze oczywiście są problemy mistrzyń Polski Chemika Police, ale na zapleczu TAURON Ligi też nie jest różowo. Nie jest wielką tajemnicą, że podobny scenariusz jak w Stężycy rozważany jest również w Jarosławiu. Jednak chętnych do gry w I lidze nie brakuje. Na miejsca ewentualnie wycofujących się drużyn czekają już właśnie Solna, a następnie Karpaty Krosno, czy Silesia Częstochowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved