Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beach Pro Tour Hamburg: Kantor i Zdybek  w turnieju głównym

Beach Pro Tour Hamburg: Kantor i Zdybek  w turnieju głównym

Piotr Kantor i Jakub Zdybek awansowali do turnieju głównego zawodów Beach Pro Tour rozgrywanych w Hamburgu. Po wygranej nad szwajcarską parą Krattiger/Breer w drugim meczu kwalifikacji biało-czerwoni mierzyli się włoskim duetem Lupo/Rossi i pokonali go w dwóch setach.

Spotkanie Piotra Kantora i Jakuba Zdybka z reprezentantami Italii od początku było bardzo wyrównane. W premierowej partii co chwila na skromnym, jednopunktowym prowadzeniu znajdowała się to włoska, to polska ekipa. Żadna z drużyn nie była w stanie przejąć na dłużej inicjatywy i odskoczyć rywalom. Walka cios za cios trwała aż do końca seta, którego rozstrzygnęła gra na przewagi. Ostatecznie 30:28 triumfowali w nim biało-czerwoni.

Druga odsłona miała już bardziej jednostronny przebieg. Szybko sporą przewagę zbudowali w niej Kantor oraz Zdybek, którzy w pewnym momencie odskoczyli rywalom na sześć oczek (12:6). Polska para kontrolowała już przebieg wydarzeń na boisku i ani na chwilę nie straciła bezpiecznego prowadzenia. Niebawem wzrosło ono aż do dziesięciu punktów (17:7). Stało się jasne, że nasi reprezentanci nie wypuszczą już z rąk zwycięstwa. Rozbijając włoską ekipę 21:11 przypieczętowali awans do turnieju głównego.

Lupo/Rossi (ITA) – Kantor/Zdybek (POL) 0:2
(28:30, 11:21)